«Hea avalik ruum» saab alguse TõrvastAvaldatud: 13.09.2017

Eesti linnasüdamed muutuvad ilusamaks! 12. septembril alustas Tõrva oma keskväljaku uuendamist. Tegemist EV100 arhitektuuriprogrammi «Hea avalik ruum» raames sündinud võidukavandite teostamisega. 

12. september 2017 jääb Tõrva ajalukku kui päev, mil alustati linna uues südame ehitust. Foto: Aron Urb / EV100

Tõrva keskväljakule kavandanud võidutöö kandis märksõna «Mulgi kuurort», mille autorid on Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer (AS Novarc Group ja OÜ Arhitekt Must), kelle töö on Tõrva uue keskväljaku rekonstrueerimise aluseks. 

Ehitustööde algus Tõrvas on ühtlasi alguseks kogu programmile, mille eesmärk uuendada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 15 Eesti linna ja asula keskosad. 

Konkreetselt Tõrva linna puhul tähendab see, et rekonstrueeritakse Tõrva keskväljak ja sinna ehitatakse uus bussijaama hoone, avatakse ligipääs Veskijärvele ning rajatakse paisjärve äärde linna sümbolehitusena tõrvaahi.

Keskväljak avatakse pidulikult juba viie kuu pärast ehk 24. veebruaril – Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval.

Ehitusala hõlmab täpsemalt Tõrva linna Keskväljaku, Nooruse pargi ja Tõrva veskijärve puhkeala ning neid ümbritseva ala ruumilist ja maastikulist lahendust. Projektiga luuakse elanikele atraktiivne elukeskkond ning ettevõtlusaktiivsuse suurendamiseks vajalik taristu. Ehituse teostab AS Merko Ehitus Eesti, kellega Tõrva Linnavalitsus sõlmis 25. augustil ehituslepingu. 

Sümboolse kopatäie pinnast kooris Tõrva linnapea Maido Ruusmann, kes debüteeris kopamehena ning vahendas hiljem oma Facebooki kontol kogetud järgnevalt: «Merko (ehitus)mehed avaldasid, et kätt mul nagu on ning et  võimaliku omavalitsustöö kaotuse või uute väljakutsete otsingute pärast ei pea ma üldse muretsema – kopatööd tegema olen ka edaspidi avasüli oodatud.» 

Arhitektuuriprogrammi avalööki kajastasid mitmed meediakanalid.

Kõik uudised