Herbaariumite loomise videokonkurss 7.-9. klasside õpilasteleLõppenud

7.-9. klasside õpilased on oodatud 18. novembrini osalema videokonkursil, et panustada kingitusena EV 100. sünnipäevaks loodava Eesti taimevaramu loomisel. 

Foto: Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on kingitusena EV 100. sünnipäevaks algatanud taimevaramute loomise, mis annab 7.-9. klassi õpilastele võimaluse osaleda Eesti botaanilise mitmekesisuse talletamisel ja saada seeläbi ka teadustöö tegemise kogemus. 

Selleks, et osaleda taimevaramu koostamisel, tuleb kuni 12 õpilasest ja kahest juhendajast koosnevatel rühmadel esitada konkursile oma motivatsioonivideo. Video tegemisele võib läheneda loominguliselt: jutustada lugu oma piirkonna kõige eriskummalisemast taimest või taimedega tutvumisest või etendada lühisketš sellest, kuidas herbaariume koostama hakatakse. Oluline on, et videost tuleks välja see, miks õpilased soovivad kingituse tegemises osaleda.

Video tuleb 18. novembriks üles laadida YouTube'i keskkonda, millele eelnevalt tuleb tutvuda ka videokonkursi tingimustega. Detsembri lõpuks selgitatakse rahvahääletusel välja 15 motiveerituimat noorterühma ning asutakse koos taimevaramut loomist ette valmistama. 

Videokonkursil välja valitud noorterühmade juhendajatele korraldatakse koolitus ja antakse stardipakett herbaariumide koostamiseks. Seejärel saavad nTartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaedoored iseseisvalt taimi korjata ja herbaariume kokku panna. Kogutud andmed ja herbaarlehed sisestatakse Eesti eElurikkuse portaali, kus neid saab uurida ja tulevastel aastatel täiendada.

„Eesti taimevaramu” on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud algatus, mis viiakse ellu Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia eestvedamisel koostöös KÜSKi, Eesti Loodusmuuseumi, Eesti Maaülikooli, keskkonnaameti ja Tallinna Botaanikaaiaga.

Algatus ''Eesti taimevaramu'' on üleval EV100 kodulehel ka kingitusena. 

Märksõnad

Kõik konkursid