Hiiumaa [eel]arvamusfestival

Hiiumaa [eel]arvamusfestival ja suvehiidlaste suvepäev paneb hiidlased, suvehiidlased ning Hiiumaa sõbrad omavahel sõbraliku edasiviiva arutelu käigus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistama.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Hiiumaa [eel]arvamusfestival sai alguse 2017. aastal Suursadamast. Käesoleval aastal rännatakse festivaliga edasi Orjaku sadamasse, mis asub populaarses Hiiumaa suvituspiirkonnas, Kassari saarel. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul on festival toimumas uues võtmes - lisaks kohalikele on kõik suvehiidlased üle maailma samuti Hiiumaale külla oodatud, et koos arutleda Hiiumaa ja Eesti jaoks olulistel teemadel. Hiiumaa [eel]arvamusfestivali aruteludele tulemuseks sõelutakse välja ideed, mida parema tuleviku nimel kohe ellu viima hakatakse. Hiiumaa [eel]arvamusfestivali korraldavad ühiselt Hiiumaa arenduskeskus, kohalik omavalitsus, kodanikuühendused, ettevõtjad ja vabatahtlikud. 

Korraldaja

Sihtasutus Hiiumaa Arenduskeskus

Hiiumaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste võrgustikku, kus töötab üle 130 spetsialisti ja konsultandi. Võrgustiku kaudu pakutakse tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele ning algatatakse ja viiakse ellu maakonnale olulisi projekte.