Hiiumaa sada väljahingamist

Eesti Vabariigi juubeliaastal korraldab Nelja Nurga Galerii Kärdlas läbi kevade ja suve vabariigile kingituseks Hiiumaaga seotud ja erinevast loominguvallast inimeste ühisnäitused ja kontserdid.

Hiiumaa on tuntud kui omalaadne paradiisisaar, paljuski veel puutumatu ja ehe. Siin on kõik olemas, mis vajalik ühele loojanatuurile - vaikus, rahu, avarus, ikka veel puutumatut loodust. Paljud loomeinimesed käivad suviti siin inspiratsiooni ammutamas, kontserte andmas, maalimas, joonistamas, raamatuid kirjutamas. Hiiumaale on siin põliselt elavate loojate kõrval kodu või suvekodu rajanud loomingulisi inimesi ja paljud põlishiidlased on juba loomu poolest loojad - lisaks heale käsitööoskusele mõtisklevad töö kõrval looduse ja loodu üle, kirjutavad, maalivad ja luuletavad oma rõõmuks. Näituse eesmärgiks oleks kõrvu õppinud kunstnikega-kirjanikega tuua kodudest välja rohkem harrastajaid, et nende Eestist tõukunud loomingut näeks ja kuuleks laiem ring publikut. Avastada varjatud ilu ja andeid. Püüame näitusele koguda võimalikult palju ehedat Hiiumaa hingust, kauneid hetki, mis jäädvustunud erinevate loojate loomingus ja kõigest sellest teha ühe kooslusena vabariigile kingituseks näitused koos luuleõhtute, muusikakuulamistega. Mis puudutaks vaatajate hinge kõige ehedamal moel. Hiiumaa on muu hulgas tunnistatud maailma puhtaima õhuga paikade hulka. Siin hingame sisse puhast õhku ja välja hingame puhast loomingut.

Näituse ja ürituste info ja kogumine, kevad 2018 Näitus kulgeb mitmes etapis kuni jaanipäevani. Näituse esimese väljapaneku avamine 8.veebruaril 2018 kell 17.00, I osa avatud 9.02 - 17.03 Näituse teise väljapaneku avamine 22.märtsil kell 17.00, II osa avatud 23.03 - 28.04 Näituse kolmanda väljapaneku avamine 3.mail kell 17.00, III osa avatud 4.05 - 09.06 Hiiumaa kunstnike aastanäitus EV100 15.06 - 18.08.2018 Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus EV100 ja Hüti 390 Nelja Nurga Galeriis 24.08 - 06.10 ja Hiiumaa Muuseumis 24.08 - 31.10 Hiiumaa Toidu- ja Kunstifestival Nelja Nurga Galeriis 19.-22.09.2018, klaasikunsti töötoad, loengud ja VEGAN kohvik. Toimuvad luuleõhtud, autoriõhtud ja pop-up kontserdid Hiiumaaga seotud loojatelt. Vabariigi aastapäeva ja Võidupüha tähistamine.

Galerii valve. Eksponeerimispinnad (seinad, postamendid), luule esitlusmaterjalid (salvestus, print, esitlustehnika). Mini-kontserdite helitehniku tasu. Reklaam kohalikus meedias, plakatid, trükised.

Algataja

MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu, Nelja Nurga Galerii

Nelja Nurga Galerii on Hiiumaa ainus kunstigalerii ja tutvustab Hiiumaaga seotud loojate tegevust. Ühendab pärishiidlasi, suvehiidlasi, juurtelt hiidlasi kui ka Hiiumaal end hästi tundvaid loomeinimesi. Nelja Nurga Galerii haldajaks on MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu, kuhu kuulub 25 hiiumaist loomingulist inimest ja koos laiema sõpruskonnaga korraldame erinevaid kunsti- ja muusikaüritusi, vahendame Hiiumaa kunsti saare külalistele ja mandriloojate kunsti hiidlastele.

 
Kaasalööjad
Kasutaja Kaja Hiis pilt
Kaja Hiis
Kasutaja Lea Malin pilt
Lea Malin
Partnerettevõtted
Kasutaja Tahe OÜ pilt
Tahe OÜ
Kasutaja Kaidi Terasmaa-Juursalu pilt
Kaidi Terasmaa-Juursalu