Hiiumaa sada väljahingamist

Eesti Vabariigi juubelikuul veebruaris korraldab Nelja Nurga Galerii Kärdlas vabariigile kingituseks Hiiumaaga seotud ja erinevast loominguvallast inimeste ühisnäituse ja kontserdid.

Hiiumaa on tuntud kui omalaadne paradiisisaar, paljuski veel puutumatu ja ehe. Siin on kõik olemas, mis on vajalik ühele loojanatuurile - vaikus, rahu, avarus, ikka veel puutumatut loodust. Paljud loomeinimesed käivad suviti siit inspiratsiooni ammutamas, kontserte andmas, maalimas, joonistamas, raamatuid kirjutamas. Hiiumaale on siin põliselt elavate loojate kõrval kodu või suvekodu rajanud loomingulisi inimesi ja paljud põlishiidlased on juba loomu poolest loojad - lisaks heale käsitööoskusele mõtisklevad töö kõrval looduse ja loodu üle, kirjutavad, maalivad ja luuletavad oma rõõmuks. Näituse eesmärgiks oleks kõrvu õppinud kunstnikega-kirjanikega tuua kodudest välja rohkem harrastajaid, et nende Eestist tõukunud loomingut näeks ja kuuleks laiem ring publikut. Avastada varjatud ilu ja andeid. Püüame näitusele koguda võimalikult palju ehedat Hiiumaa hingust, kauneid hetki, mis jäädvustunud erinevate loojate loomingus ja kõigest sellest teha ühe kooslusena vabariigile kingituseks näituse koos luuleõhtute, muusikakuulamistega. Mis puudutaks vaatajate hinge kõige ehedamal moel. Hiiumaa on muu hulgas tunnistatud maailma puhtaima õhuga paikade hulka. Siin hingame sisse puhast õhku ja välja hingame puhast loomingut.

Näituse ja ürituste info ja kogumine kuni 5.02.2018. Näituse avamine koos luuleõhtuga 8.veebruaril 2018 kell 17.00. Näitus kulgeb mitmes etapis kuni jaanipäevani. Toimuvad luuleõhtud, autoriõhtud ja pop-up kontserdid Hiiumaaga seotud loojatelt. Vabariigi aastapäeva ja Võidupüha tähistamine.

Galerii valve. Eksponeerimispinnad (seinad, postamendid), luule esitlusmaterjalid (salvestus, print, esitlustehnika). Mini-kontserdite helitehniku tasu. Reklaam kohalikus meedias, plakatid, trükised.

Algataja

MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu, Nelja Nurga Galerii

Nelja Nurga Galerii on Hiiumaa ainus kunstigalerii ja tutvustab Hiiumaaga seotud loojate tegevust. Ühendab pärishiidlasi, suvehiidlasi, juurtelt hiidlasi kui ka Hiiumaal end hästi tundvaid loomeinimesi. Nelja Nurga Galerii haldajaks on MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu, kuhu kuulub 25 hiiumaist loomingulist inimest ja koos laiema sõpruskonnaga korraldame erinevaid kunsti- ja muusikaüritusi, vahendame Hiiumaa kunsti saare külalistele ja mandriloojate kunsti hiidlastele.

 
Kaasalööjad
Kasutaja Kaja Hiis pilt
Kaja Hiis
Kasutaja Lea Malin pilt
Lea Malin