Hiiumaa toidu- ja kunstifestival

Aukohal on kohalik toit, kunst ja ehedad inimesed. Tegevusi ja vaatamisi leiab nädala jooksul üle terve Hiiumaa. Osalejad pühendavad oma festivalil/-ks valmivad erilised teosed Eestile.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Hiiumaa on saar, kus on loominguga eriliselt hea tegeleda. Seda näitab kogukonnas olevate viljakate loomeinimeste hulk. Hiiumaalt pärit loomeinimesed peavad väga oluliseks jätkuvalt seotust Hiiumaaga ning osalevad aktiivselt kohaliku kunstielu rikastamisel. Toidu- ja kunstifestival, mis on kasvanud välja eelneval kahel aastal toimunud toidu- ja kunstinädalast, on imeline võimalus meie inimeste poolt tehtut tutvustada avalikkusele, loomeinimestel teha koos osalejatega töötubades seda, mida nemad kõige rohkem armastavad. Avatud näitused on spetsiaalselt selleks festivaliks koostatud. Meie toidukohad pakuvad toidu- ja kunstifestivalil erimenüüsid koos põnevate kultuuriprogrammidega. Nii saame terve saarega kinkida Eesti Vabariigile selle erilise, mida Hiiumaal tehakse, pakutakse, nauditakse.
Aukohal on meie kohalik toit, kunst ja ehedad inimesed loomingu taga. Festivali ajal on avatud söögikohad, galeriid ja käsitöö tegemise kohad. Kaastatud on nii eraisikuid, omavalitsuse asutusi (kultuurikeskused, raamatukogud, lasteaiad, koolid) kui ettevõtted. Festival on puhas rõõm koos tegemisest, koos olemisest ja toidu-kunstiloomingu näitamisest.

Korraldaja

Sihtasutus Hiiumaa Arenduskeskus

Hiiumaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste võrgustikku, kus töötab üle 130 spetsialisti ja konsultandi. Võrgustiku kaudu pakutakse tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele ning algatatakse ja viiakse ellu maakonnale olulisi projekte.