Hiiumaale oma hiiurootsi kalender – Dagösvensk almanacka 2019

Hiiurootsi kalender on esimene Hiiumaal toimetatud ja avaldatud mittekaubanduslik kalender nii Eesti iseseisvuse jooksul kui ka pärast saare hiiurootslastest elanikkonna lahkumist.

Valmis!
Valmis!

Hiiurootsi kalender on esimene Hiiumaal toimetatud ja avaldatud mittekaubanduslik kalender nii Eesti iseseisvuse jooksul kui ka pärast saare hiiurootslastest elanike lahkumist. Kalender sisaldab väärtuslikku teavet Hiiumaast, saare ajaloost, ilmadest, pühadest, jahist, kalastusest, kuufaasidest ja astronoomilistest sündmustest aastal 2019.

Dagösvensk almanacka är första icke-kommersiella almanackan som utgivits på Dagö under Estlands självständighetstid och sedan den svenskspråkiga befolkningen lämnade ön. Almanackan innehåller värdeful information om Dagö, öns historia, vädret, helgdagar, jakt, fiske, månföreteelser och astronomiska händelser för 2019.

SPACEPOL Academic Publishers avaldas augustis 2018 Eesti ja Hiiumaa esimese rootsi- ja eestikeelse kalendri. „Dagösvensk almanacka“ / Hiiurootsi kalender. Augustis ilmus ka väliseestlasi hõlmav õudusromaan „Harper: A Collection of Horrors“. Romaani peategelased on eestlased, kes elavad Lõuna-Californias 1950.–1980. aastatel. Pakutav on väga õudne lugemiskogemus!

„Dagösvensk almanacka“ – hiiurootsi kalendri – sünd on Hiiumaale ja Eestile suur sündmus! Vajame meedia, kultuuriinimeste ja raamatukogude abi info levitamiseks üle Eesti.

Algataja

G. N. Chandler

SPACEPOL Academic Publishers-i Eesti Esindaja Dagösvensk almanacka | Hiiurootslane kalender Muud Eestiga seotud uued raamatud: Harper: A Collection of Horrors nüüd saadaval https://youtu.be/-jgSYfkS0rQ