Hilissügisene nädal toob meeldivalt palju muusikatAvaldatud: 19.11.2018

Pühapäeval tähistas Läti Vabariik oma 100. sünnipäeva ning nüüd tähistavad sajandi täitumist koos juba kõik kolm Balti riiki. Hilissügisene november teeb vaikselt ruumi jõuluootusele ning peale meeleolukate muusikasündmuste toob nädal ka paar tõsisemat arutelu.

ERSO muusika-aasta lapsed 2018. Foto: Marii Joala / ERSO

ESMASPÄEV, 19. november

  • Kell 10 ja kell 12 toimuvad Tallinnas Estonia kontserdisaalis lastekontserdid „Kasvan koos muusikaga“. Kontserdielamus on tasuta muusika-aastal ehk 2015. aastal sündinud lastele. Kontsert on osa ERSO juubelituurist, mis kestab kuni 23. novembrini ja selle aja vältel annab orkester Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul 100 kontserti üle Eesti.
  • Ungaris eksponeeritakse näitust „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“. Äsja sai seda näha Budapesti Kunstide Palees (Müpa), nüüdsest on ekspositsioon esil Budapesti kultuurikohvikus Három Holló (Kolm Kaarnat).

TEISIPÄEV, 20. november

KOLMAPÄEV, 21. november

  • Kell 10 ja kell 12 toimuvad Tallinnas Estonia kontserdisaalis lastekontsert „Kasvan koos muusikaga“. Kontserdielamus on tasuta muusika-aastal ehk 2015. aastal sündinud lastele. Sündmus on osa ERSO juubelituurist, mis kestab kuni 23. novembrini ja selle aja vältel annab orkester Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul 100 kontserti üle Eesti.
  • Kell 18 avatakse Paide muusika- ja teatrimajas kunstnik Mihkel Ilusa isikunäitus „Puu süü“, mis käsitleb Eesti metsa keerulist ja olulist seisundit. EV100 kunstiprogrammi kuuluva ekspositsiooni avamisele järgneb Paide teatri avamine esietendusega „Kaitseala“. Etendus algab kell 19.
  • EV100 teatriprogramm:  

NELJAPÄEV,  22. november

REEDE, 23. november

LAUPÄEV, 24. november

PÜHAPÄEV, 25. november

Kõik uudised