Hortus Musicus 18. muusikaafestivalil "Muusikaaiad"/"Ogrody Muzyczne" Varssavis

18. rahvusvahelisele muusikafestivalile Ogrody Muzyczne ( Muusikaaiad ) läheb tänavu Eestit esindama ansambel Hortus Musicus

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
ENG

18.  rahvusvahelisele Varssavi muusikafestivalile Ogrody Muzyczne ( Muusikaaiad ) läheb tänavu Eestit esindama ansambel Hortus Musicus. 16. juulil toimuval kontserdil kantakse ette   muusika XII  sajandist pärit käsikirjast "Carmina Burana ", XVI – XVII sajandi Itaalia helilooming, traditsiooniline juudi muusika ning veidi eesti muusikat. Festivali põhieesmärk on tuua publikuni originaalseid ja laiale avalikkusele tundmatuid ideid ning artiste. Möödunud aastal, kui Eesti oli Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik, tutvustasid end meie Klaveriorkester, ETV tütarlastekoor, vokaalansambel Vox Clamantis ja Sven Grünberg muusikutega. 

Vanamuusikaansamblit   Hortus Musicus iseloomustab stambivaba loominguline suhtumine meist ajaliselt, kuid mitte sisuliselt kaugesse muusikasse, Ansambli kontserdid ja salvestised kõlavad värskelt, arusaadavalt ja seejuures jõuliselt – see on tänapäeva inimeste elav muusika. HortusMusicus on põhiliselt tuntud renessanss - ja barokkmuusika esitajana, kuid nüüdseks on nad uurinud ning esitanud juba üle 40 aasta muusikat VIII-XX sajandini. Ansambli koduks on pisut kummituslik, kuid seejuures paeluvalt põnev Väravatorn Tallinna vanalinnas.

Korraldaja

Eesti Kontsert

Märksõnad: