I klaverifestival "Klaveri embuses"

Festival on pühendatud EV 100. sünnipäevale - kõikidel kontsertidel on kavas eesti heliloojate teosed, esinevad vaid eesti interpreedid, lisaks toimub esmakordselt ka Eesti klaveriduode galakontsert.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

I klaverifestival "Klaveri embuses" toimub 7. - 8. juuli 2018 Kadrioru lossi saalis. Kadrioru lossis valitseb kammerlikult harmooniline atmosfäär, mis loob saalis parajalt intiimse õhkkonna – klaver tahab kuulajad enda embusesse haarata. Uhiuuel valgel „Estonia“ klaveril toimuv festival on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, igal kontserdil kõlab seetõttu eesti heliloojate looming ning esinevad vaid eesti interpreedid. Festivali raames toimub 4 kontserti, mis kannavad väga eriilmelisi ja ilmekaid pealkirju:

7. juuli kell 16. Avakontsert „Klaver ja vanad sõbrad“

Katariina Maria Kits (viiul)
Valle-Rasmus Roots (tšello)
Kristiina Rokaševits (klaver)

Festivali avapauguna kohtuvad nooruslik uljus ja konservatiivne klassika. Laval harjumuspärases koosseisus klaveritrio ning populaarsest telesaatest „Klassikatähed“ tuntust kogunud artistid.

7. juuli kell 19. Klaveriõhtu „Eraklik klaver“

Age Juurikas (klaver)

Festivali esimese päeva lõpetab emotsiooniderohke klaveriõhtu, lavale astub hinnatud pianist Age Juurikas, kes oma kontserdikavasid luues on püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku vaid leida oma kavades alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale.

8. juuli kell 16. Päevakontsert „Klaver ja ootamatud külalised“

Laura Pähkel (flööt, TMKK)
Hanna Taube (saksofon, EMTA)
Sven-Sander Šestakov (klaver, EMTA)

Andekate noorte kontserti iseloomustab pulbitsev energia, ekstravagantne kava ja ootamatu instrumentide kooslus, vürtsi lisavad põnevad töötlused.

8. juuli kell 19. Lõppkontsert „Klaveripidu“
Eesti klaveriduode galakontsert

Nata-Ly Sakkos & Toivo Peäske
Argo Jentson & Arko Narits
Jorma Toots & Ebe Müntel
Maila Laidna & Tiiu Sisask
Rein Rannap & Mihkel Mattisen

Festivali lõppakordina saab näha ja kuulda saab Eesti klaveriduomängu tõelist tippklassi, iga duo interpreteerib neljal käel neile enim sobivat muusikat.

Algusega kell 16:00 Kadrioru lossis 
Kristiina Rokaševitš (klaver)
Katariina Maria Kits (viiul)
Valle-Rasmus Roots (tšello)

Festivali avapauguna kohtuvad nooruslik uljus ja konservatiivne klassika. Laval harjumuspärases koosseisus klaveritrio ning populaarsest telesaatest „Klassikatähted“ tuntust kogunud artistid. 

Kavas:
​Heino Eller. "Lüürilised palad" klaveritriole
Dmitri Šostakovitš. Klaveritrio c-moll op. 8 nr 1
Bedřich Smetana. Klaveritrio g-moll op. 15

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/mitmesugust/klaveri-embuses-avakontsert-klaver-ja-vanad-sobrad-254361/

Algusega kell 19:00 Kadrioru lossis

Age Juurikas (klaver)

Festivali esimese päeva lõpetab emotsiooniderohke klaveriõhtu, lavale astub hinnatud pianist Age Juurikas, kelle omapärast esitluslaadi kirjeldatakse tihtipeale sõnadega „jõuliselt sugestiivne“. Oma kontserdikavasid luues on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku vaid leida oma kavades alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale. Seetõttu on iga Age Juurikase kontsert nagu avastusretk - täis põnevust ja avastusrõõmu.


Kavas Tubin ja Granados

 

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/mitmesugust/klaveri-embuses-age-juurikase-klaveriohtu-eraklik-klaver-254357/

Algusega kell 16:00 Kadrioru lossis

Esinevad noored talendid:
Laura Pähkel (flööt, Tallinna Muusikakeskkool)
Hanna Taube (saksofon, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)
Sven-Sander Šestakov (klaver, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

​Andekate noorte kontserti iseloomustab pulbitsev energia, ekstravagantne kava ja ootamatu instrumentide kooslus, vürtsi lisavad põnevad töötlused.

Kavas:
Heino Eller. „Kellad“ klaverile
Hillar Kareva. „Eleegia“ saksofonile ja klaverile
Tauno Aints, „Tänaval“ flöödile ja klaverile
Wolfgang Amadeus Mozart/Sven-Sander Šestakov. Klaveritrio „Kegelstatt“ KV 498 Es-duur I osa
Mauro Porro. „Fukushima süit“ flöödile, saksofonile ja klaverile (esiettekanne Eestis)
Russell Peterson. Trio nr 1 flöödile, saksofonile ja klaverile
Marc Eychenne. „Cantilène et Danse“

 

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/mitmesugust/klaveri-embuses-paevakontsert-klaver-ja-ootamatud-kulalised-254356/

Eesti klaveriduode galakontserdil esinevad:
Nata-Ly Sakkos & Toivo Peäske (Tallinna klaveriduo)
Argo Jentson & Arko Narits (Argo & Arko klaveriduo)
Jorma Toots & Ebe Müntel
Maila Laidna & Tiiu Sisask
Rein Rannap & Mihkel Mattisen (Duo 2ÜHEL)

Festivali lõppakordina esinevad viie klaveriduo koosseisus ühe õhtu jooksul koguni kümme pianisti. Näha ja kuulda saab Eesti klaveriduomängu tõelist tippklassi, kavas on viie erineva helilooja teosed, iga duo interpreteerib neljal käel neile enim sobivat muusikat. Kontsert on vaheajaga.

Kavas:
Franz Schubert. Fantaasia f-moll D.940
Sergei Rahmaninov. „6 pala klaveriduole“ op. 11 („Skertso“, „Valss“, „Vene teema“ ja „Slava“)
Wolfgang Amadeus Mozart. Sonaat neljale käele B-Duur KV. 358 (186c)
Maurice Ravel. „La valse“
Rein Rannap. Teosed klaveriduole

 

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/mitmesugust/klaveri-embuses-loppkontsert-klaveripidu-254365/

Korraldaja

MTÜ Argo & Arko klaveriduo

Argo & Arko klaveriduo on 2015. aasta alguses loodud noor ja uuendusmeelne klaveriansambel koosseisus Arko Narits ja Argo Jentson, mis üritab särada korraga kahel rindel, eesmärgiks on esitada stiilipuhtalt klassikalist kuldrepertuaari, kuid samas pakkuda ka show-elementidega vürtsitatud lugusid ja popurriisid. Klaveriduo missiooniks on populariseerida Eestis klassikalist klaveriduot kui ühte muusikaajaloo olulisimat kammermuusikažanri; näidata klassikalist muusikat laiemalt ja erinevatest külgedest, eesmärgiks on ka tavainimestes selle vastu huvi tekitamine; tutvustada (akustilist) klaverit klassikalise muusika instrumendina, seletada lahti selle tööpõhimõtted ja näidata piiramatuid mängutehnilisi võimalusi. Mittetulundusühingu põhitegevusteks on esinemised üle Eesti, tutvustades muusikaajalugu, klaverit ja klaveriduot kammerkooslusena omapärases ja humoorikas võtmes; klaverikammermuusika festivali korraldamine.