Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 "Vabana sündinud"

Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kannab pealkirja "Vabana sündinud"

6. aprillil toimuv Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018, mille näol on tegemist erakordse reaalajas toimuva kunstivõistlusega, kus osalejate käe all peab 3,5 tunni jooksul valmima kohapeal suuremõõtmeline akrüülmaal ning teose kaitsekõne.

Seekordne kunstiturniir on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kannab pealkirja "Vabana sündinud", mis innustab noori mõtisklema vabaduse olemuse üle ning siduma seda enda ja tänapäeva Eesti eluga. Kunstiturniiril saab selgeks, kas me oleme vabad inimesed vabal maal, kellel on õigus valida, kus elada, kelleks saada, keda armastada, kuidas end väljendada ja millesse uskuda? Milliseid vabadusi peavad iseseisvas Eestis sündinud noored kõige olulisemaks ning kas nad oskavad neid vabadusi üldse piisavalt väärtustada või peavad neid iseenesestmõistetavateks ning kuidas seda kõike üldse läbi maalikunsti edasi anda?

Turniirist, mille eesmärgiks on anda üldhariduskoolide noortele andekatele õpilastele, kelle kunstianne on avaldunud tavakooli kunstitundides, võimalus ennast proovile panna, arendada nende loovat mõtlemist, kunstilist ja sõnalist eneseväljendusoskust ning neid tunnustada, on oodatud osa võtma kõigi Eesti koolide 7.-12. klasside õpilased.

Kuna üldhariduskoolides on kunstiõpetuseks kasutatavad vahendid ja materjalid piiratud, siis on see paljudele õpilastele esmakordne võimalus professionaalselt oma kunstitöö teostada ning seda avalikult näitustel eksponeerida. Korraldajad loodavad, et see innustab osalejaid oma loomingulisust arendama ning otsima uusi võimalusi eneseväljenduseks, et leida üles just enda anne ja oma tee elus.

Üritus toimub avaliku sektori ja eraettevõtete tihedas koostöös. Kunstiturniiri toetavad ettevõtted, kes mõistavad, et loomingulisus on omadus, millest on kasu igal elualal, sealhulgas ka ettevõtluses, ning ühiskonnal tervikuna ning koos loome noortele parima homse. Lisainfo: www.kunstiturniir.com

Ettevalmistus 1. veebruar – 6. aprill 2018: 1) Ürituse reklaami ja kutsete kujundamine ning koolidele edastamine 2) vajadusel sponsorite otsingud lisavahendite hankimiseks 3) auhindade ning meenete muretsemine 4) ruumide ettevalmistamine kunstiturniiri läbiviimiseks 5) tänukirjade, nimesiltide ja registreerimislehtede kujundamine ja trükkimine 6) ruumi ja suupistelaua ettevalmistamine ürituse pidulikuks lõpetamiseks, 06.04.2018 – Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 „Vabana sündinud“ toimumine Järve vene gümnaasiumis. Pärast kunstiturniiri: 1) näituste korraldamine Kohtla-Järve Vene Gümnaasiumis ja Kohtla-Järve Linnavalitsuse galeriis 2) toimunud ürituse analüüs 3) aruande koostamine ja esitamine

 • Osalema on oodatud 30 Kohtla-Järve linna ja Ida-Viru maakonna gümnaasiumide ja põhikoolide 7.-12. klasside õpilast ja 20 teiste maakondade koolide õpilast.
 • Igast õppeasutusest saab osaleda maksimaalselt 2 õpilast ja 1 õpetaja. Riigigümnaasiumidest ja korraldavast koolist on võimalik registreerida maksimaalselt 2 õpetajat ja 4 õpilast. Vabade kohtade olemasolul on võimalik teha erandeid.
 • Kokku on võimalik osaleda 50 noorel kunstnikul ja nende juhendajatel üle Eesti.
 • Registreerumine: www.kunstiturniir.com
 • Kohtade täitumisel registreerimine lõpetatakse. Kes ees, see mees ;)
 • Kunstiturniir on suunatud üldhariduskoolide andekatele õpilastele.
 • Osaleda saavad õpilased, kes pole õppinud kunstikoolis rohkem kui kaks õppeaastat.
 • Kunstiturniiri raames peab valmima kohapeal 50x70 cm akrüülmaal teemal „Vabana sündinud“.
 • Töö teostamiseks on aega 3,5 tundi. 
 • Töö teostamiseks vajalikud lõuendid, pintslid ja värvid on korraladaja poolt. Õpilane võib kaasa võtta ka isiklikke töövahendeid.
 • Transpordi eest üritusele vastutavad osalejad ise.
 • Saatjateks olevatel õpetajatel on keelatud õpilasi töö teostamisel abistada. Suuline nõustamine on lubatud.
 • Kõik õpilased peavad koostama kuni 3 minutilise eestikeelse kaitsekõne, milles tutvustatakse ennast, valitud teemakäsitlust ja töö visuaalset lahendust.
 • Žüriil on õigus esitada autorile lisaküsimusi.
 • Hindamine toimub kahes vanuserühmas (7.-9. klass, 10.-12. klass). Autasustatakse mõlema vanuserühma kolme parimat.
 • Kõikidele osalejatele tänukingitused!
 • Valminud tööd tagastatakse soovi korral õpilastele või koolidele järgmisel kunstiturniiril.

Algataja

Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium