Ideede Raju - 100 ideed, mis muudavad maailma!

Tartu Ülikooli Ideelabor korraldab juba neljandat korda inspiratsiooniüritust Ideede Raju. Sel aastal pühendame ürituse EV100 auks - kingime Eestile 100 ettevõtlikku ideed!

Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG
Varia

Suurejooneline inspiratsiooniüritus Ideede Raju toob kokku üle 20 rahvusvahelise kogemusega ettevõtja ja 300 noore, et üheskoos suurelt mõelda, hulljulgeid ideid genereerida, mõttekaaslasi leida ja maailma muuta. Maailmakohviku stiilis arutelusid juhivad Eesti parimate idufirmade asutajad!

Sel aastal pühendame ürituse EV100 auks - kingime Eestile 100 ettevõtlikku ideed! Ehitame üheskoos Eesti tulevikku!

Ideede Raju peaesinejad on Triin Kask ja Mart Salumäe! 

Üritust modereerib rahvusvaheline inspiratsioonikoolitaja Harald Lepisk.

Osalemine on tasuta ja kõigile avatud, ent palume eelnevalt end registreerida:
http://ideelabor.ut.ee/kalender/ideede-raju-iv-100-ideed-mis-muudavad-ma...
Üritus toimub 22. veebruaril algusega kell 16.00 Tartus, Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2).

Üritust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

AJAKAVA 
16:00 Tervitus- ja avasõnad. Kuidas ideid ellu viia?
16:25 Arutelu: Mida tahaksid Sina maailmas muuta?
16:40 Inspireeriv lugu: Miks ma alustasin ettevõtlusega? 
17:05 Teemade ja lauajuhtide tutvustus
17:30 Snäki- ja suhtluspaus
18:00 Ideede genereerimine laudkondades
19:30 Snäkid ja networking

Peaesinejad:

Triin Kask

Ideede Raju peaesineja Triin Kask on Nevercode’i kaasasutaja ja tegevjuht. Ta räägib sellest, kust tuleb motivatsioon ning kuidas jõuda enda eesmärkideni.

Triin on:

  • elanud Silicon Valleys

  • teadlik, mida tähendab läbikukkumine ja sellest edasi liikumine

  • innustav ettevõtluskoolitaja ja mentor

  • 3 lapse ema

Nevercode sai alguse lihtsast mõttest: tahe aidata programmeerijatel luua veatuid äppe kiiremini. Nevercode’i tehisintellektil põhinev tehnoloogia aitab programmeerijatel luua oma rakendusi veavabalt ja kiiresti.

 

Mart Salumäe

Mart Salumäe sai Decomer Technology’ga tuule tiibadesse STARTER programmist. Mardi kirg oma töö vastu on see, mis teda innustab. Äriidee esitlusel peab kirg sütitama sära ka kuulajate silmis. Mardil on see mitmeid kordi järjest õnnestunud. Kuidas muuta oma kirg unistuste tööks ja olla mõjus esineja? Tema on kõige õigem inimene keda selleks kuulata.

Mart:

  • kaitses Tartu Ülikoolis magistritöö teemal “Želatiinil põhinevad bioplastkiled”

  • kandideeris teaduspõhiste ideede Vega fondi toetusele ja osutus valituks

Decomer Technology arendab kilematerjali, millega pakendada mett suhkru asendamiseks. Kile, mis on bioproteiini põhine bioplastik, sulab kuumas teevees ja ei ole tervisele kahjulik. Sellised väikesed muudatused meie igapäeva elus on võtmeks keskkonnasõbralikumale eluviisile.

 

PS! Mart tuli sTARTUp Day’le teadmisega, et pitchib Ideelabori laval ühe korra, ent päeva lõpuks oli ta oma äriideed esitlenud 3 korda, millest viimane oli sTARTUp Day pealaval

 

Korraldaja

TÜ Ideelabor

Ideelabor pakub üliõpilastele suunatud eelinkubatsiooni teenuseid, sealhulgas äriideede arendusprogrammi STARTER, kaasates ettevõtjaid ja  start-up maastikul kogenud mentoreid. Ideelabor on koht, kus põnevatele probleemidele üheskoos uudseid  lahendusi leida ning neid ellu viia. Oodatud on kõik, kes tahavad leida oma teadmistele praktilist rakendust ning tutvuda ja töötada koos inimestega erinevatelt erialadelt nii ülikooli seest kui väljast. Eeelinkubatsiooni toetab Euroopa Sotsiaalfond "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlus-õppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel“ .  STARTER tegevusi viiakse ellu ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe programmi raames (EETA).