IDeeJazz 2018 – rahvusvaheline džäss- ja rütmimuusika festival Tartus ja Narvas

Tartu hea laengu festival IDeeJazz tuleb esmakordselt Eesti juubeli puhul ka Narva ja toob Eesti piirilinna maailma džässmuusika tipud ning silmapaistvaimad eesti džässmuusikud!

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Hea laengu festival IDeeJazz toob taaskord Eestimaa sügisesse energiat, rõõmu ja inspiratsiooni! Maailma tippartistid üheksast erinevast riigist täidavad Tartu ja Narva parimad lavad karisma ja artistlikkusega. Festival toob neljaks päevaks välja päikese keset novembrikuist pimedust! IDeeJazz – hea laeng iga ilmaga!

VAATA FESTIVALI KAVA

IDeeJazzi saab sel aastal nimetada hea laengu ja empaatia festivaliks, sest oma programmiga ühendab see sündmus kaht väga erinevat Eesti linna – Tartut ja Narvat. Tartus juba seitsmendat aastat järjest ning Eesti sünnipäeva puhul esimest korda Narvas toimuv ideede ja muusika festival kutsub kõiki eestimaalasi ja väliskülalisi ennast positiivselt laadima. Kokku toimub kahes linnas 18 valitud kontserti!

Tartu rahvusvahelise džäss- ja rütmimuusika festivali IDeeJazz eesmärk on asetada Tartu ja Narva linnad maailma džässikultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide džässivaldkonna parimad esindajad. Festivali lavadel saab näha maailma tippmuusikuid Saksamaalt, Taanist, Hollandist, USA-st, Poolast, Venemaalt, Marokost, Soomest ja muidugi Eestist.

Eesti sünnipäeva puhul Narvas aset leidev IDeeJazz kutsub avastama linna kaunemaid ja põnevamaid paiku nagu moodne TÜ Narva Kolledži hoone; erakordsete vaadetega Joaoru rannahoone, Kreenholmi Manufaktuuri Carri villa, kus tegutseb Narva Kunstiresidentuur ja ajalooline Narva Muuseumi Remteri saal.

IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas. Iga kontsert on eristuv ja ainulaadne.

Korraldaja

MTÜ Rajamuusika

MTÜ Rajamuusika eesmärgid on rütmimuusika valdkonna edendamine, propageerimine ja populariseerimine Tartus, Lõuna-Eestis ja mujal. MTÜ põhitegevused on kontsertide, kontsertsarjade, festivalide ja muude kultuuriürituste korraldamine, rütmimuusika valdkonda tutvustava elektroonilise ja trükimeedia loomine ja levitamine, koostöö arendamine haridus- ja kultuuriasutuste vahel ja rütmimuusika alase hariduse toetamine ja edendamine meistriklasside korraldamise ning õppematerjalide levitamise jms. tegevuse teel. Kodulehed: tartujazz.ee ideejazz.ee balticsun.ee

Märksõnad: