Ideekonkurss Eesti Vabariik 100 muusikasündmuste elluviimiseksLõppenud

EV100 muusikasündmuste ideekonkursi eesmärgiks on leida ideid, millele saavad toetuda EV 100-le pühendatud muusikaelu suursündmused 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini.

Keda oodatakse konkursist osa võtma?
Konkursil on oodatud osalema muusika loojad ja esitajad ning sündmuste korraldajad.

Milline on ideede elluviimiseks kavandatud ajaraam?
Eesti Vabariik 100 juubeliprogramm kestab 08. aprillist 2017 – 02. veebruarini 2020. Samas ajavahemikus peab toimuma ka konkursile esitatud sündmus.

Milliseid ideid oodatakse?
Konkursile esitatav sündmuse idee peab sisaldama vähemalt 20 minuti ulatuses uudisloomingu ettekandmist ehk teos peab avalikkuse ees kõlama esmakordselt. Helilooming ei pea katma kogu sündmust, see võib olla osa sellest. Teosele ei ole seatud žanrilisi piiranguid, samuti ei pea see olema noodistatud. Konkursile on oodatud erinevat laadi sündmused ja muusikateosed – süvamuusikast džässini, folgist elektroonilise muusikani. Oodatud on mõtted kõikidest stiilidest ja žanritest. Sündmus peab toimuma Eestis ja olema teostatav.

Kuidas ideed esitada?
Enne idee esitamist palun kindlasti tutvuda konkursi STATUUDIGA
Konkursil osalemiseks palume sündmuse ja teose lühikirjeldus koos andmetega korraldaja kohta saata aadressile elo@ev100.ee. Idee tuleb esitada ühise ettepanekuna teose autori, teose esitaja ja sündmuse korraldaja poolt. Kaks kolmest peavad olema Eestist. Teose autorile ja esitajale täiendavaid kriteeriume ei seata. 

Millal on ideede esitamise tähtaeg?
Konkursi tähtaeg on 10.06.2015. Hindamisele lähevad ideed, mis on esitatud õigeaegselt ning mis on vastavuses konkursi statuudis toodud tingimustega.

Mis ideedest edasi saab?
Laekunud ideid hindab žürii, kuhu kuuluvad Olav Ehala, Jaak Sooäär, Liis Kolle, Margus Kasterpalu, Marko Lõhmus, Villu Veski, Jorma Sarv ja Kristel Üksvärav. Žürii ülesandeks on esile tõsta kuni 10 nende hinnangul sobivaimat ideed. Ideekonkursi auhinnafond on 15 000 eurot, mis jaguneb esiletõstetud ideede vahel vastavalt žürii ettepanekule. Esiletõstetud ideede  edaspidist elluviimist on kavas toetada EV 100 juubeliprogrammi vahenditest.

Konkursi korraldajad on EV100 korraldustoimkond koostöös Muusika-aastaga 2015.

Lähem info:
Kristel Üksvärav
Muusika-aasta 2015 projektijuht
e-post: info@muusika2015.ee
tel 515 6329

Anneli Ohvril
EV100 turundus-ja kommunikatsioonijuht
e-post: anneli@ev100.ee
tel 529 7557

Märksõnad

Kõik konkursid