Igal lapsel oma pill

Kingitus „Igal lapsel oma pill“ on kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu. 

Pillimängu tähtsust on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. 

Muusikaõppeasutuste pillipargi kaardistamise tulemusel on selgunud väga suur vajadus uute pillide järele. Suur osa õppeasutustes aktiivselt kasutusel olevatest pillidest on amortiseerunud ning osade pilliliikide õpe on nende pillide kättesaamatuse tõttu jäänud tahaplaanile.

Selle olukorra parandamiseks ongi kutsutud ellu projekt „Igal lapsel oma pill“, et Eesti inimeste ja ettevõtete abiga täiendada ja uuendada lastele muusikaõpet pakkuvate asutuste pillliparke, et muusika Eestimaal kõlaks ka paljude-paljude aastate pärast.

Kingituse sihtgrupp on kõik muusikaõpet pakkuvad asutused, sh lasteaiad. Pillid jõuavad muusikakoolidesse, kultuuri- ja noortekeskustesse, pillistuudiotesse, orkestritesse, üldhariduskoolidesse ja lasteaedadesse. Seejuures ei ole tähtis, millist muusikastiili harrastatakse ning milline on pillimängija tase.
 

2018. aasta taotlusvoor on avatud kuni 20. märtsini! Info taotluse esitamise kohta on leitav​ SIIT.                                                                                                                                                                                                             

 

2015., 2016. ja 2017. aasta taotlusvooru tulemused on leitavad SIIT. 

 

AITA KAASA!

Kingituse elluviimisel ootame kaasa lööma kohalikke ettevõtjaid ja kogukondi, kes saavad õla alla panna oma kodukohas muusikapillide ostmiseks kaasrahastuse kogumisel.

  • Hooandja ühisrahastusportaalis pill.hooandja.ee saad anda oma panuse konkreetse pilli toetamiseks.
  • Helista „Igal lapsel oma pill“ toetusnumbrile 900 5505 ja toeta pillide soetamist 5 euroga.
  • Piletilevist saad osta "Igal lapsel oma pill" toetuspileti väärtuses 5, 10 või 15 eurot.
  • Piletimaailmast saad samuti osta "Igal lapsel oma pill" toetuspileti väärtuses 5, 10 või 15 eurot.
  • „Igal lapsel oma pill“ toetuste kogumiseks on avatud ka Eesti Muusikakoolide Liidu arveldusarve EE062200221061654889. Eesti Muusikakoolide Liit MTÜ on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab, et tehtud annetused on tulumaksuvabad. Ettevõtted saavad tulumaksuvabalt teha annetusi 3% ulatuses nende poolt samal kalendriaastal tehtud isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast või siis kuni 10% ulatuses viimase majandusaasta kasumist. Eraisik saab teha tulumaksuvabu annetusi 5% ulatuses oma aastatulust.

     

Suur tänu kõikidele ''Igal lapsel oma pill'' partneritele ja toetajatele! 

Toetajad

​„Igal lapsel oma pill“ esimese annetaja au langes aktsiaseltsile Toode. Samuti oleme tänulikud Mati Heinsarile (im memoriam), kes oma juubeli puhul palus sõpradel kingituste asemel pilliprojekti toetada. 

Aitäh kõigile eraannetajatele ja pillide kinkijatele! Teie toetus on aidanud paljusid noori pillimängijaid.


       

Partnerid
  

Projekti elluviimise eest seisavad hea muusikahariduse esindusorganisatsioonid, kelleks on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit ja Eesti Pärimusmuusika Keskus. Pilliprojektil on mitmeid tuntud muusikutest ja muusikainimestest patroone, nagu maestro Tõnu Kaljuste, Eeva Talsi, Ott Lepland, Erki Pärnoja, Jaan Tätte ja ansablid AveNue, Trio Romanss ja Metsatöll. 

Küsimuste korral aitab:

Allan Tamme
"Igal lapsel oma pill" projektijuht
+372 56 680 200
pilliprojekt@gmail.com

 

Kõik ühiskingitused