Igal lapsel oma pill

Kingitus „Igal lapsel oma pill“ oli kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu. Kokku said muusikaõpet pakkuvad asutused ja lasteaiad üle Eesti aastatel 2015-18 kingituseks ligi 3000 uue pilli!

Valmis!
Valmis!

413 kooli, muusikakooli, huvikooli, orkestrit ja lasteaeda said Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul algatuse „Igal lapsel oma pill“ vahendusel nelja aasta jooksul ligi 3000 uut pilli. Programmile pandi punkt 1. oktoobril 2018, rahvusvahelisel muusikapäeval üle Eesti toimunud äratus- ja tänukontsertidega.

Vaata siit, kus toimuvsid 1. oktoobril 2018 kingituse „Igal lapsel oma pill“ kontserdid!

Kingitus „Igal lapsel oma pill“ oli kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu

Pillimängu tähtsust on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. 

Muusikaõppeasutuste pillipargi kaardistamise tulemusel on selgunud väga suur vajadus uute pillide järele. Suur osa õppeasutustes aktiivselt kasutusel olevatest pillidest on amortiseerunud ning osa pilliliikide õpe on nende pillide kättesaamatuse tõttu jäänud tahaplaanile.

Selle olukorra parandamiseks ongi kutsutud ellu projekt „Igal lapsel oma pill“, et Eesti inimeste ja ettevõtete abiga täiendada ja uuendada lastele muusikaõpet pakkuvate asutuste pillliparke, et muusika Eestimaal kõlaks ka paljude-paljude aastate pärast.

Kingituse sihtgrupp on kõik muusikaõpet pakkuvad asutused, sh lasteaiad. Pillid jõuavad muusikakoolidesse, kultuuri- ja noortekeskustesse, pillistuudiotesse, orkestritesse, üldhariduskoolidesse ja lasteaedadesse. Seejuures ei ole tähtis, millist muusikastiili harrastatakse ning milline on pillimängija tase.
 

Info toetuse saajatele on leitav SIIT.                                                                                                                                                                                                             

2015.–2018. aasta taotlusvoorude tulemused on leitavad SIIT. 

 

AITA KAASA!

„Igal lapsel oma pill“ toetuste kogumiseks on avatud Eesti Muusikakoolide Liidu arveldusarve EE062200221061654889. Eesti Muusikakoolide Liit MTÜ on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab, et tehtud annetused on tulumaksuvabad. Ettevõtted saavad tulumaksuvabalt teha annetusi 3% ulatuses nende poolt samal kalendriaastal tehtud isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast või siis kuni 10% ulatuses viimase majandusaasta kasumist. Eraisik saab teha tulumaksuvabu annetusi 5% ulatuses oma aastatulust.

 

Suur tänu kõikidele „Igal lapsel oma pill“ partneritele ja toetajatele! 

Toetajad

​„Igal lapsel oma pill“ esimese annetaja au langes aktsiaseltsile Toode. Samuti oleme tänulikud Mati Heinsarile (in memoriam), kes oma juubeli puhul palus sõpradel kingituste asemel pilliprojekti toetada. 

Aitäh kõigile eraannetajatele ja pillide kinkijatele! Teie toetus on aidanud paljusid noori pillimängijaid.


       

Partnerid
  

Projekti elluviimise eest seisid hea muusikahariduse esindusorganisatsioonid, kelleks on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit ja Eesti Pärimusmuusika Keskus. Pilliprojektil on mitmeid tuntud muusikutest ja muusikainimestest patroone, nagu maestro Tõnu Kaljuste, Eeva Talsi, Ott Lepland, Erki Pärnoja, Jaan Tätte ja ansamblid AveNue, Trio Romanss ja Metsatöll. 

Küsimuste korral aitab:

Allan Tamme
„Igal lapsel oma pill“ projektijuht
+372 5668 0200
pilliprojekt@gmail.com

 

Kõik ühiskingitused