III Tartu Noorte Folkloorifestival

Tartu Noorte Folkloorifestivalil astuvad üles folkloorikogukonnad ja pärimusmuusikahuvilised noored Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. 

Kogupereüritus
EST

Tartu Noorte Folkloorifestival toimub 2018. aastal kolmandat korda ja toob kokku pärimushuvilised noored Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.  Tänavune festival on eriline seetõttu, et kõik neli osalevat riiki tähistasid 100. sünnipäeva. Juubeliaasta lõpuni on jäänud festivali toimumise hetkel Eestil-Lätil-Leedul vaid 1.5 kuud ja väga uhke on neljal riigil koos heade sõpradega see aasta üheskoos kokku võtta.

Festivali avapäeval annavad folkloorirühmad Tartu koolides kontserte, mida on kõik oodatud kuulama. Festival jätkub Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses, kus kolme päeva jooksul tutvustavad noored üksteisele oma pärimust: vanu rahvalaule, tantse, mänge, pillilugusid. 

Laupäevasel peakontserdil on kokku üle 200 esineja. Lisaks Baltimaade folkloorirühmadele on kohal ka rahvatantsijad ja pärimusmuusikud üle Eesti. Pärast peakontserti pidu jätkub: Rohelisel laval astuvad üles rahvamuusikakoolide õpilased, Kohvikulaval saab tassikese tee kõrvale nautida noorte pärimusmuusikute kontserte ja Tantsuklubi laval jätkub tants koos rahvaga südaööni. Peale südaööd jätkab Vaba lava. 

Festivalile paneb kauni punkti lõppkontsert Eesti Rahva Muuseumis. 

Koduleht: https://noortefestival.com/

 

16. november: Koolikontserdid Tartus

17. november: Peakontsert ja tantsuklubi Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses; Piletihind: 2-4 eurot 

18. november: Lõppkontsert Eesti Rahva Muuseumis 

Korraldaja

Helin Pihlap