Ilmus EV100 raamatusarja teine teos Avaldatud: 16.03.2018

Eesti disainile pühendatud raamatu "Eesti disaini ja reklaami 100 aastat" kirjutas kunstiteadlane ja kriitik Karin Paulus. Teos visandab pildi eesti disainist ning reklaamist alates Eesti iseseisvumisest tänapäevani. 

EV100 raamatusarja kujunduse on teinud kunstnik Endla Toots.

„Raamat on pilguheit suurimatele õnnestumistele Eesti disainimaastikul, samas ei puudu teosest vastakaid tundeid tekitavad sotsiaalreklaamid ja poliitkampaaniad,“ ütles raamatu autor Karin Paulus. „Kohalik disainivaldkond on saja aastaga teinud läbi suure arengu ning juubeliaastal on meil võimalik arutleda, milliste disainis ja reklaamis tehtud tööde üle tasub uhke olla ja mille väärtuses kahelda,“ lisas Paulus. 

„Eesti disaini ja reklaami 100 aastat“ annab ülevaate eesti disainist ning sellega läbipõimunud reklaamist läbi saja aasta. Raamat sisaldab olulisemate mõistete selgitusi, pildilisi näiteid ja disainimaailma seoseid teiste valdkondadega. 

"Eesti reklaami ja disaini näol on tegu ühe eduka valdkonnaga, mis on tõepoolest jõudsalt arenenud,“ ütles Riigikantselei EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho. „Raamat on lisaks põhjalikule ülevaatele täis põnevaid fotosid ning reproduktsioone, mis tekitavad kindlasti paljudes nii nostalgiat kui ka imestust,“ lisas Kiho. 

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi erinevate valdkondade.

Raamatusarja teemad on valisid koostöös Riigikantselei EV100 juhtrühm ning raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga SIIN

Teosed on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatuid saab ETTETELLIDA.

Kõik uudised