Imetamise nõustamise telefoniliin

SIETi kingitus on suunatud Eesti laste tervise edendamisele

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu (SIET) kingitus Eesti Vabariigi aastapäevaks on nii eesti- kui ka venekeelse nõustamisliini avamine alates 22. veebruarist 2019. Rinnaga toitmine on asendamatu viis pakkuda lapsele ideaalset toitu kasvamiseks, arenemiseks ja omab pikaajalist mõju rahva tervisele, vähendades haigestumist mittenakkushaigustesse hilisemas elueas ning seeläbi ka enneaegset suremust. Ülekaalulisuse ennetamine algab emapiimaga toitmisest. Enamik emasid on võimelised pakkuma lapsele piisavas koguses emapiima, aga imetamise alustamiseks ja õnnestumiseks vajavad nad õigel hetkel asjakohast infot ja toetust. Telefonitsi saavad nõu küsida imikute ja väikelaste rinnaga toitmise kohta nii nende vanemad kui ka kõik teised teemast huvitatud inimesed. Telefoninumber on 5909 5500. Nii soovib SIET pakkuda Eesti emadele ja peredele turvatunnet ja toetust imetamise õnnestumiseks.

Eestikeelne nõustamisliin on esimest korda avatud reedel, 22. veebruaril kell 10–13. Edaspidi on liin avatud eesti keeles teisipäeviti kell 17–20 ja reedeti kell 10–13 ning vene keeles kolmapäeviti kell 19–21 ja pühapäeviti kell 18–20.

SIET vajab abi info levitamisel. Emad vajavad ühiskonna kõikidel tasanditel aktiivset toetust nii rinnaga toitmise alustamiseks kui ka jätkamiseks.

Algataja

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing töötab selle nimel, et võimalikult paljud lapsed saaksid emapiima. Nõustame peresid kodudes, telefonitsi ja meilitsi, korraldame ja juhendame eesti- ja venekeelseid tugirühmi - vestlusringe kogu Eestis, koolitame välja imetamisnõustajaid.