Informiin "Eesti Vabariik 100" haridusmessil Intellektika

Eesti Vabariigi ajaloos on palju põnevaid fakte, isikuid ja sündmusi, mis on kaasa aidanud Eesti kujunemisele. Intellektikal toimuva Informiini eesmärk on aidata neid noortel meelde tuletada.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Juba 26. aastat järjest toimuva haridus- ja infomessi Intellektika raames leiab aset noorte infootsijate mõõduvõtmine – Informiin!

TEA Kirjastusega koostöös toimuv infootsingu võistlus Informiin on teemal "Eesti Vabariik 100" – põnevad faktid, isikud ja sündmused, mis on läbi saja aasta kaasa aidanud tänase Eesti kujunemisele.

Informiin on võistlus, kus hinnatakse oskust esitatud küsimustele kõik vastused internetiavarustest üles leida, kasutades erinevaid andmebaase ja otsingusüsteeme ning teadmist, kuidas otsinguprotsess töötab. Töövahendiks on mobiiltelefon või tahvelarvuti koos internetiühendusega. Kuigi peamine töövahend võistlusel on osaleja enda nutiseade, siis võimaluse korral on soovituslik eelnevalt tutvuda ka TEA Kirjastuse poolt välja antud mahuka koguteosega „Eesti Vabariik 100“, mis on suures osas aluseks võistlusküsimuste koostamisel.

Võistlema on oodatud 2-3 liikmelised meeskonnad 8.-12. klassidest (k.a kutsekoolidest) üle Eesti. Lisainfo võistluse ja registreerimise kohta messi kodulehel www.intellektika.ee.

Korraldaja

AS Tartu Näitused

AS Tartu Näitused on messe korraldanud alates 1991. aastast. Ettevõte on orienteeritud peamiselt Eesti turule, korraldades igal aastal ligemale 10 suurüritust ning võõrustades aastas ligikaudu 1000 eksponenti ning umbes 100 000 külastajat.