Intsikurmu Festival 2018

Intsikurmu Festival seob kaasaja muusika ja kunsti ajalooga. 2018. aasta festival on pühendatud Eesti Vabariigi juubelile.

Kogupereüritus
EST ENG

Intsikurmu on ilu ja olemusfestival. Loovuse ja hoolivuse kohtumispaik, mida külastavad inimesed, kes peavad lugu endast, oma lähedastest, kultuurist, keskkonnast ning kunsti erinevatest vormidest. Intsikurmu hindab kõrgelt kvaliteeti kõiges: valguse- ja videoinstallatsioonid, kunstitaiesed, välikohvikud ja maitsed, olemise- ja mõtlemise alad ja loomulikult muusika, mis on festivali keskmeks.
2018 aasta pidu on pühendatud EV100 raames kingituseks Eestile. Me kutsume inimesi pöörduma metsapõue, et leida sealt muusika ja kunsti kaudu ennast ja meie esivanemaid. Laiahaardelisest muusika- ja kunstiprogrammist õhkub soojust, mis mõjub üleüldise igapäevamüra keskel tervendavalt. Kõik, mis metsapargis sünnib on
kantud suurmeeste Jakob Hurda ja Jaan Vahtra vaimust. Hoiame ajalugu, luues uut. Oleme rahvusvahelised ja avatud, unustamata oma kõige lähemat naabrimeest. Anname võimaluse kasvamiseks ning hingerahu leidmiseks nii külalistele, kui loojatele. EV100 raames luuakse metsaparki senisest enam kunsti (rõhutades riigi juubelihõngu). Kaasatakse senisest enam Eesti erinevate valdkondade loovettevõtjaid.
Oleme uhked selle üle, mis meil Eestis on ja oleme avatud uutele ideedele väljastpoolt meie piire. EV100 raames luuakse senisest suurejoonelisem laste- ja noorteala. Eakatele inimestele ning puudega inimestele on sissepääs festivalile tasuta. Festivali korralduses parandatakse juurdepääse liikumispuudega inimestele metsaparki.
Festivali eesmärk on süvendada inimestes kultuuriarmastust, inspireerida loomingulisi ettevõtmisi, anda edasi hoolivust ja üksteist märkavaid väärtushinnanguid. Anda oma panus järgmise põlvkonna uute tegijate motiveerimiseks ajada heas mõttes Eesti asja. EV100 raames püütakse 2018. aasta jooksul jõuda metsapargi detailplaneeringu algatamiseni, et aastate pärast oleks Intsikurmu kaasaegseim paik erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks Eestis hoolimata sündmuse suurusest.

https://www.ticketer.ee/intsikurmu-2018/
Vanuse piirang festivalil puudub. Kuni 11-aastastele (k.a.) sissepääs koos pileti ostnud täisealise saatjaga TASUTA. Vanuses 12.- 16. (k.a.) on võimalik soetada festivali noortepass. Noortepass kehtib festivalil ainult koos pileti ostnud täisealise saatjaga. Pensionäridele tasuta (sh töövõimetuspenisonärid) – kaasa vastav dokument. Koduloomad on lubatud. Kodulooma eest vastutab festivali ajal omanik.

Korraldaja

MTÜ Munalinn

MTÜ Munalinn korraldab Intsikurmu Festivali Põlvas ja selle alaüritusi erinevates paikades üle Eesti ja teist aastat järjest ka Lätis. Intsikurmu Festival on viie aastaga kasvanud Eesti suurimaks atmosfääri festivaliks, kus kunst, muusika ja inimesed kohtuvad ürgses Lõuna-Eesti metsapargis Põlvas. Kvaliteetne muusika, põnevad kunstilised lahendused looduses, omapärane toit, käsitööjoogid, Lastekurmu, head inimesed ja õdus olemine teevad Intsikurmust tõeliselt meeldejääva kultuurilise elamuse.