Istuta oma pärnapuu!

Eesti Vabariigi 100 aasta sünnipäevaks on võimalus istuda endale või lähedastele oma pärn, mis jääb kestma inimpõlvedeks.

Valmis!
Valmis!

Planeeritav ala Mursi talu asub Surva külas Viljandi vallas, kus on sündinud 1868. aastal õigusteadlane, ajakirjanik ja väärikas riigimees Jaan Tõnisson. Selle planeeringu eesmärgiks on säilitada Eesti rahvuslik ja ajalooline pärand. 

Mursi talupargi projekt on jätkuprojekt, kus esimese etapina on planeeritud pärniku rajamine.

Pärniku ja teise etapina planeeritava pärnaallee vahele jääb avatud vaatega taluõue muruala, kus on võimalus paigaldada Jaan Tõnissoni kuju ja ajalugu eksponeerida (näitused, õpitoad  jne). Pärniku istutusplaan on kolmerealine, kus iga rida on eri liiki pärnadest (suureleheline pärn 13 tk, hõbepärn 12 tk, läiklehine pärn 13 tk). Pärnaread moodustavad eriliigilistest pärnadest korrapärase eriilmelise terviku.

Puud tähistatakse tugipostidega, mille peale saab istutaja kirjutada oma nime ja hiljem jälgida enda istutatud puu kasvamist. Tulevikus asenduvad postid pargi serval seisva tahvliga, kus on peal pargiskeem ja nimed, kes millise puu istutas.

Jaan Tõnissoni sünnikodu 

Jaan Tõnissoni sünnikodu pärniku istutamine toimub 5. mail 2018 algusega kell 10.

Kui kellelgi on soovi anda oma panus pärnaallee rajamisele, siis on võimalus tulla oma läänepärna istikuga. Selleks aga palume kindlasti registreerida liina.kessa@gmail.com

Algataja

Jaan Tõnissoni Sünnikodu MTÜ

Partnerettevõtted
Kasutaja Nutrimedical OÜ pilt
Nutrimedical OÜ