Itaalia fotograaf annab Eesti maaelust välja fotoraamatuAvaldatud: 19.06.2017

Juuni algul väisas Saaremaad Kopenhaagenis elav itaallasest fotograaf Luca Berti, et jäädvustada siinset maaelu. Tehtud piltidest ilmub tal Eesti 100. sünnipäeva puhul fotoraamat.

Luca Berti ja Tiit Sagur üritavad ühist keelt leida, et saaks hea pildi. Foto võetud ajalehe Saarte Hääl portaalist / Tuuli Pärtel

Firenzes sündinud, kuid viimased 20 aastat Taanis elanud vabakutseline fotograaf Luca Berti on aastaid rännanud Skandinaavias ja Baltikumis, kirjutas Saarte Hääl. Oma reisidel on ta pildistanud maal elavaid inimesi, taustaks külateed, talud, põllud ja kirikud. Selle tulemusel on sündinud mitmed näitused ja fotoraamatud. Mullu avati ka Eesti Vabaõhumuuseumis näitus "Eesti maa inimene 21. sajandil". Osa sellest näitusest kolis juunikuuks Koguva Kunstitalli pealkirja "Muhumaa loodus ja inimene" all.

Taas tuli Luca Berti Eestisse, sealhulgas ka Saaremaale pildistama, et koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks välja anda fotoraamat.

"Minu sooviks on, et sellest raamatust saaks alguse eluaegne side selle maaga," ütles Luca Berti. Ta armastab siinset maastikku ja arhitektuuri, aga üle kõige Eestis elavaid inimesi.

"Kahju, et ma eesti keelt ei oska," tõdes Berti, viidates, et suurema sideme loomiseks oleks see oluline.

Eriliseks teeb Berti tööviisi asjaolu, et ta pildistab statiivile seatud Linhofi kaameraga, mis kasutab filmi asemel plaate ja teeb mustvalgeid fotosid. Negatiivid ilmutab ta ise stuudios, mis asub Kopenhaagenis. Kogu protsess on küllaltki kulukas ja ajamahukas, kuid Berti sõnul on see seda väärt. Ka pildistamine ise ehk kompositsiooni seadmine ja õige valguse leidmine võtab Bertil küllaltki palju aega. Nii kujuneb tema külaskäigust justkui sündmus.

Dokumenteerima ajendab Luca Bertit mure maakogukondade käekäigu pärast. Nii püüabki ta jäädvustada elusaid külasid ja sealseid inimesi.

Ajalehe Saarte Hääl uudist vahendas Eesti Rahvusringhäälingu portaal

Märksõnad

Kõik uudised