IX Rapla rahvusvaheline lauljate suvekool 2018. aastal

Muusikute fond PLMF kingib 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks Rapla rahvusvahelise lauljate suvekooli.

Rapla kirikumuusika festivali raames toimub 2.–8. juulini 2018 EV100-le pühendatud IX Rapla rahvusvaheline lauljate suvekool. Suvekool on loodud eesmärgiga tuua kohalikke noori nii lastemuusikakoolide kui ka Tallinna muusikakeskkooli, Heino Elleri nim muusikakooli, G. Otsa nim muusikakooli, Eesti muusika- ja teatriakadeemia õpilasi, aga ka juba akadeemilise muusikalise kõrghariduse omandanud muusikuid Raplamaale, et nad saaksid end täiendada oma erialal professionaalsete juhendajate käe all.
Kuna PLMFil on olnud alates 2003. aastast pikaajaline meistrikursuste korraldamise praktika erinevates Eesti linnades, siis oli juba esimene Rapla suvekool 2010. aastal professionaalselt väga kõrgel tasemel. Suvekooli raames toimuvad individuaaltunnid, tunnid kontsertmeistriga, vabastava tehnika tunnid, näitlejameisterlikkuse tunnid jt. Õpetajate hulka kuuluvad oma ala tunnustatud pedagoogid-meistrid. Suvekooli kaasatakse noori, kes saavad võimaluse töötada personaalselt ja grupis koos tippmuusikutega. Osalejama oodatakse muusikakoolide õpilasi, muusikaüliõpilasi ja akadeemilise kõrghariduse omandanud muusikuid ilma vanusepiiranguta. Rapla suvekoolis osalevad õpilased ammutavad ideid ja kogemusi edaspidise karjääri jaoks, nad kohtuvad muusikavaldkonna tipptegijatega maailma eri riikidest, mis avardab igakülgselt nende silmaringi. Kuna suvekooli aeg on lühike ja intensiivne, siis hea tulemus nõuab noortelt muusikutelt tõsist pühendumist, mis aitab neil tulevikus jõuda paremate tulemusteni. Suvekool aitab kaasa uute lavatähtede koolitamisele ning klassikalise muusika ja väärtkultuuri publiku kasvatamisele.

2.–8. juulil 2018 toimub Lauljate suvekool, mis lõpeb 8. juulil Rapla kultuurikeskuses piduliku lõppkontserdiga.

Algataja

Muusikute fond PLMF

MUUSIKUTE FOND PLMF on ellukutsutud ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel sh pakkudes neile täiendõppe- ja esinemisvõimalusi nii kodu kui välismaa lavadel. PLMF arendab mitmekülgselt piirideülest koostööd kuuludes Rahvusvahelise Artistide Manageride Assotsiatsiooni (IAMA), Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni (EFA) ning Rahvusvahelise Etenduskunstide Liidu (ISPA) ridadesse. PLMF on samuti Põhja- ja Baltimaade Festivalide Platvormi (NBFP) asutajaliige ja eestvedaja.