Jaani-eelne seiklusrännak Käärikul

Seiklusrännaku kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi ning siduda nutipunktid EV100'ga. Soovime osalistele tutvustada Eesti ilu ning kultuuri.

Kogupereüritus
EST

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad.

Seiklusrännaku võistluslikuks eesmärgiks on koguda etteantud aja (4 tunni) jooksul võimalikult suur punktisumma ja kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi.

Nelja tunni jooksul läbib iga võistkond enda koostatud raja, millelt võib leida lisaks traditsioonilistele kontrollpunktidele ka nuti-ja väepunkte.

Nutipunktides pannakse proovile võistkonna nutikus ja teadmised ning väepunktides läheb vaja eelkõige jõudu, osavust, kiirust ja võib-olla ka veidi julgust. Just nutipunktides olevad küsimused ja mõistatused sooviksime siduda Eesti Vabariigi 100 aastaga ehk siis harida inimesi meie ajaloo osas.

Jaani-eelse seiklusrännaku start ja finiš on Kääriku lähedal asuvas Lutsu talus Madsal.

Selle seiklusrännaku märksõnadeks on Otepää ja Kääriku ümbruse imelised mäed, metsad ja järved, aga loomulikult ka eestlaste üks suurem rahvuspüha jaanipäev. Seekord panustame väe- ja nutipunktide puhul eelkõige looduse imele ning inimese poolt loodud imedele looduses. Seiklejatel tuleb olla valmis kõigeks, mida mitmekesine Otepää ümbruse loodus meile pakub.

Kääriku Seiklusrännaku rajameistriks on Lõuna-Eesti orienteerumise üks tugisammastest –  Voldemar Tasa. Tema tehtud rada pakub kindlasti väljakutseid ka tõelistele orienteerumisfännidele, kuid palume, et ta mõtleks samuti väiksema orienteerumiskogemusega seiklejate peale, nii et rada on võimalik planeerida ka vaid mööda teid liikudes.

Kiirelt kulgejad võivad koguda rännaku vältel ca 30-40 jooksu-kõnnikilomeetrit. Rahulikumad ja väiksema orienteerumiskogemusega  seiklejad leiavad ka ca 10 – 15 kilomeetri läbimisel piisavalt põnevaid lisaülesandeid ning jalgradade läheduses asuvaid orienteerumispunkte.

Korraldaja

Aldabra OÜ

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad.