Jahimeeste kokkutulek "100 Pärnus"

Jahimeeste kokkutulek kannab nime “100 Pärnus”. Esimesest sündmusest möödub tänavu juba 50 aastat. Kokkutulek on ajendatud EV 100st, kannab eelneva sajandi hõngu ning jahiajalugu.

Kogupereüritus
EST

Traditsioonile jahimeeste kokkutulek on kõigile jahimeestele ja naisküttidele olnud iga-aastaseks suursündmuseks, kuhu tullakse kogu pere ning sõpradega. Igal aastal kannab kokkutulek erinevat nime ning on seetõttu temaatiliselt igal korral erinev. Nt Võrumaal korraldatud kokkutulek oli "Nõna mõtsa poolõ" ehk võrukatele omane ja "ummamuudu". Tänavu korraldab EJS seda koos Pärnumaa Jahimeeste Liiduga ning kannab seetõttu nime "100 Pärnus". Seega on kokkutulek ajendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja kannab eelneva sajandi hõngu ning jahiajalugu.

Jahimeeste mõõduvõtmises ehk erinevates erialastes võistlustes on juubelit samuti meeles peetud - nt toimub võistlus "100 aastat jahindust kodukohas", kus jahindusorganisatsiooni/võistkonna ülesandeks on luua oma ajalugu tutvustav väljapanek. Samuti on naisküttidel kavas teha EV juubelit tähistav jahitraditsiooniliste ehete meisterdamise töötuba, kus põhimaterjal tuleb meie loodusest. Naiskütid on lisanud ka sündmuse EV 100 sündmuste kalendrisse: https://www.ev100.ee/et/100-ehet-eestimaa-loodusest. Erinevaid hariduslikke ja ajalooteemalisi tegevusi jätkub aga kahe päeva peale veelgi.

Täpsema lisainfo leiab EJSi kodulehelt: http://www.ejs.ee/kokkutulekud/

Korraldaja

Eesti Jahimeeste Selts

Eesti Jahimeeste Selts on esindusorganisatsioon, mis ühendab 11 000 jahimeest üle Eesti. EJS täidab muude ülesannete kõrval ühiskondlikku tellimust ulukite arvukuse reguleerimisel, mille üheks eesmärgiks on viia miinimumini ulukite tekitatud kahjud maa- ja metsamajandusele ning kalavarudele.