Jalgsimatk ümber looduskauni Valgesoo raba

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul ning jõulude veelgi kaunimaks muutmiseks kutsume kõiki üles veetma pühade ajal üks ilus päev värskes õhus liikudes! Jalgismatk ümber Valgesoo raba on jõukohane ja piisavalt lühike, nii et pärast matka jagub energiat ka kogu ülejäänud päevaks.

EST

26. detsembril toimub kaks kerget jalgismatka ümber looduskauni Valgesoo raba, mis on ideaalne võimalus imetleda talvevõlumaad ja taastuda jõuluaegsetest pidusöökidest. 

Marsruut on loodud nii, et matkaja näeks kõike põnevat, mida piirkond pakub. Teekonna pikkused on mõõdukad – just nii parajad, et säiliks parimad emotsioonid. Külaliste mugavus on meile tähtis. Matkad algavad ja lõppevad lõkkeplatsidel, kus on mugav parkida autot, teiste matkalistega koos muljetada ning lõkke ääres keha kinnitada.

Ringikujuline ca 2 km pikkune õpperada keerleb ümber Valgesoo raba, kust on vaadeldavad rabasaared, rabataimestik, vanad metsakultuurid, nn "Parunimännik" ning laanekuklasterikas metsaserv. Rajast on 1 km laudteed (algusest 400 m laiusega 1m, seejärel 100 m laiusega 60 cm), 900 m metsarada. Rajal asub lõkkekoht.

Samal päeval toimub kaks matka:
Kell 12.00-13.30
Kell 14.00-15.30

Matka kestus on orienteeruvalt 1–1,5 h ja grupi suurus on piiratud kuni 20 osalejaga. Matkad on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine e-maili teel info@matkajuht.ee või telefonil 56678113

Loodusretke korraldamist toetab KIK.

Juubeliaasta matkasari viib huvilised Eesti erinevatesse paikadesse matkama. EV100 matkasarja koordineerivad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Korraldaja

Matkajuht OÜ

Märksõnad: