Jäneda koolinoorte näitus "Aeg ja ruum" Jäneda raamatukogus

Jäneda Kooli 8. ja 9. klassi õpilaste kunstitööde näitus on kingitus Eestile! Õpilasi juhendas Kaire Ries.

Kogupereüritus
EST

„Lehm“ Karl-Markus Vijar
„Valu ja võim“ Cristopher Cristjan Lään
Maalisin inspireerituna mõisa keldrist, kus on vangikongi kujutavad keldriboksid. Pilt kujutab valusaid aegu, mil Eesti elukeskkond ei olnud sõbralik ja hea.
„IstoProcent“ Sandor Keller
Mõtte sain IstoProcendi (kuulsaim videoülekande tegija Eestis) streami vaadates, otsisin pildi, mida kopeerida ja joonistada. Pilt on üleval kartulikeldris.
„kLÕuN“ Johanna Rahuoja, Luise Margarethe Ulrike Grave, Õnne-Ly Maask
Saime inspiratsiooni filmist „See“. Filmis piilub kanalisatsioonipraost välja kloun. Kui nägime ruumi seinas suurt pragu, tabas meid inspiratsioonilaine. Pildi mõtteks on see, kuidas keegi võib sind jälgida, ilma et märkaksid. Ka eestlasi on jälgitud aastaid teiste rahvuste poolt. Meil oli õnnetus langeda nende alluvusse, aga nüüd oleme vabad ja ise need, kes teisi salaja jälgivad.
„Toomas“ Kaur Kristof Ots
Pildil on kujutatud Toomast multikast „Toomas ja ta sõbrad“. Õnnelikult pikalt reisilt koju teiste rongide juurde tagasijõudnuna näeb Toomas, kuidas kõrval olevalt kaljult kukub kivi raudteele. Toomas on optimistlik ja arvab, et jõuab enne kivi langemist läbi sõita.
„Valguskiir“ Martin Mõtlik
Inspiratsiooni sain Eesti sajandast sünnipäevast. Pilt näitab, kui eredad ja vajalikud on olnud meie presidendid, hoiatades pildil laevu karile sõitmise eest.
„Õudne nunn“ Jenifer Leisson, Laura Elisabeth Lään
Käisime vaatamas lossi keldrit ja pööningut ning tuli mõte teha midagi õudsat. Nägime hiljuti õudusfilmi, kus oli üks kole ja hirmuäratav nunn. Nii otsustasimegi maalida seda nunna. Tegime pildi nii, et värvid oleksid sini-, must ja valge.
„Öised lossi koridorid“ Elina Ries, Grete Oja
Idee tekkis hirmuäratava nurga leidmisel . Mööda pimedat koridori minnes, leiad enda eest vana kraanikausi ja peegli ning vanad kriuksuvad trepid. Peakõrgusel on õrna valgust kumav aken.

Korraldaja

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Märksõnad: