Jäneda Põllutöökooliga seotud Eesti riigimeeste sümboolsed jalajäljed vana koolihoone põrandal

2018. a möödub Jäneda Põllutöökooli asutamisest 100 aastat. Kooli loojate hulgas oli Konstantin Päts ning koolis õpetasid või õppisid erinevatel aegadel mitmed Eesti riigimehed.

Soovime Eesti riigimeeste sümboolsete jalajälgede jäädvustamisega Jäneda lossi põrandal teha kingituse Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks. I Põhja-Eesti Põllutöökeskkool loodi Eesti Vabariigi sünniaastal ning üks selle asutajatest ning kooli kuraator oli Konstantin Päts. 1921. aastal toodi põllutöökool Tallinnast Jänedale, kus ta tegutses 2000. aastani. Erinevatel aegadel õpetasid või õppisid koolis sellised riigimehed nagu Tõnis Kint, Kaarel Liidak, Jaan Raamot, August Miljan, Ants Käärma ja Arnold Rüütel.
Sümboolsed jalajäljed seitsmel keraamilisel põrandaplaadil avatakse Jäneda lossi, endise koolihoone, põrandal 25. veebruaril, mil toimub 15. Presidendimatk Aegviidust Jänedale. Samal päeval peetakse lossis kolmandat heategevuslikku Papa Krimmi koogikohvikut, mille müügitulu ja annetuste toel saavadki plaadid valmistatud ja paigaldatud.
Avamisele on oodatud ka President Kersti Kaljulaid ja Põllutöökooli vilistlane Arnold Rüütel. Tänavu suvel, 18. augustil, tähistatakse Jänedal Põllutöökooli 100. sünnipäeva.

Vajan finantsilist toetust

Algataja

Jäneda Muuseum MTÜ