Jazzikingitus Euroopale – London Jazz Festival

Eesti Jazzliit ja Jazzkaar tähistavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tutvustades Eesti jazzi ja muusikuid suurtel Euroopa jazzfestivalidel. Novembris jõuab Eesti Jazz festivalile EFG London Jazz Festival, kus astuvad ülesse viis Eesti bändi.

ENG

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist tähistame Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare eestvedamisel jazzkontsertidega Belgias, Inglismaal, Soomes ja Saksamaal. 

10. novembril esineb Barbicani Free Stage laval Weekend Guitar Trio, mis ühendab kolme andekat kitarristi: Robert Jürjendali, Tõnis Leemetsa ja Mart Sood, kelle muusikaline taust hõlmab vastavalt klassikalise kitarri ja Guitar Crafti meetodit, alternatiivset elektroonilist tantsumuusikat ja jazzi/vaba improvisatsiooni.

11. novembril annab kaks kontserti duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand kõrvuti Andy Sheppard Quartetiga Kings Place Hallis. Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut, annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. 

19. november on festivali Barbican Free Stage’i lava eestlaste päralt – ülesse astuvad Erki Pärnoja : Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum. 

Erki Pärnoja : Efterglow on rahulik, akustiline ja müstiline muusika, kus kohtuvad eeterlikud süntesaatorihelid ning kriipiv ja melanhoolne kitarrimäng. Võimsa jazzi ja roki äärel liikuv Eesti-Leedu ansambel Heavy Beauty keskmeks on bass-saksofon – harva kasutatud kuid ilusa ja maheda kõlaga instrument. Peedu Kass Momentumi muusikas on nii teravust, intensiivset rütmikat kui ka üllatavaid finesse. Trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja ja bassist Peedu Kass, pianist Kristjan Randalu ning trummar Toomas Rull.

Korraldaja

Eesti Jazzliit

Eesti Jazzliidu on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja propageerimine nii kodu- kui välismaal. Eesti Jazzliit korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel, korraldab kontserte ja üritusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja jazzmuusikutest ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid.

Märksõnad: