Jazzikingitus Euroopale - PoriJazz

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel.

Kogupereüritus
ENG

Eesti 100. sünnipäeva tähistatakse Soomes festivalil Pori Jazz, kus astuvad üles kolm Eesti ansamblit – Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand, Joel Remmel Trio ja Erki Pärnoja : Efterglow. Soome suurim jazzifestival Pori Jazz 2018 toimub 14.-22. juulini pakkudes üheksa päeva jooksul maailma parimate jazzi-, souli- ja funkistaaride kontserte. Teisipäeval, 17. juulil kell 17.00-21.00 esinevad festivali Lokkilaval kolm Eesti jazzikollektiivi.

Kadri Voorand on rahvusvaheliselt tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Duo esitab põhiliselt originaalloomingut häälele, klaverile ja bassile, kus on ruumi nii improvisatsioonile kui ka õhulistele elektroonilistele efektidele. Lüürikaks on Eesti luule ja originaaltekstid. 

Kümmekond aastat Eesti jazzielu rikastanud pianist Joel Remmel on omanimelist triot vedanud enam kui 7 aastat. Trios musitseerivad koos Joeliga noorema generatsiooni säravamad jazzmuusikud – Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel. 

Eesti lugudekirjutaja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja tuleb Pori Jazzile omanimelise bändiga Erki Pärnoja : Efterglow. See on rahulik, akustiline ja müstiline muusika, kus kohtuvad eeterlikud süntesaatorihelid ning kriipiv ja melanhoolne kitarrimäng. 

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval on Jazzikingitus juba jõudnud meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Saksamaale ja Soome. Projekti “Jazzikingitus Euroopale” toetavad Eesti Vabariik 100 ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskus, Eesti Suursaatkond Soomes. Projekt toimub koostöös festivaliga Pori Jazz ning Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare eestvedamisel.

Korraldaja

Eesti Jazzliit

Eesti Jazzliidu on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja propageerimine nii kodu- kui välismaal. Eesti Jazzliit korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel, korraldab kontserte ja üritusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja jazzmuusikutest ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid.