Jazzkingitus Euroopale - Belgia, Brüssel - B-Est Jazz Fest

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekt „Jazzikingitus Euroopale” jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale.

ENG

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid suurtel Euroopa festivalidel. Jazzikingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale. Esimesena külastatakse 2017. aasta septembris Belgia pealinnas Brüsselis toimuvat festivali B-EST Fest, kus esinevad kõrvuti Eesti artistidega tuntud muusikud Belgiast. Eestit esindab festivali saksofonisti ja helilooja Maria Fausti projekt Sacrum Facere ning kontrabassisti Peedu Kassi ansambel Peedu Kass Momentum. Maria Faust Sacrum Facere on Eesti saksofonisti ja helilooja Maria Fausti kammerjazzmuusika projekt, mis on ebatraditsiooniline nii oma instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest. Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud Eesti folkloorist ning erineb Fausti bigbändilikest free jazz projektidest oma märksa rahulikuma ja meloodilise loomu poolest. Albumi „Sacrum Facere” eest võitis ta 2014. aastal Taani Muusikaauhinna aasta jazzhelilooja ja crossover-albumi kategoorias. 2016. aastal pälvis Maria Faust maineka Danske Jazziauhinna Eestis ning Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna Taanis. Trio Peedu Kass Momentum muusikas on nii teravust, intensiivset rütmikat kui ka üllatavaid finesse. See on selge kõlaga kaasaegne jazz tulvil pinna all pulbitsevat emotsionaalsust. Trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja ja bassist Peedu Kass, pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull. 2015. aastal esines Peedu Kass Momentum esimese eesti jazzikollektiivina Euroopa suurima jazzmuusika messi Jazzahead põhiprogrammis. Trio on jazzisõprade poolehoiu võitnud 11 erinevas riigis ning neid näeb esinemas rohkem välislavadel kui Eestis. Nende debüütalbum kannab nime „Peedu Kass Momentum” ja sellega pälvisid nad Eesti Muusikauhindadel 2016 parima jazzansambli nominatsiooni.

Korraldaja

Eesti Jazzliit

Eesti Jazzliidu on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja propageerimine nii kodu- kui välismaal. Eesti Jazzliit korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel, korraldab kontserte ja üritusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja jazzmuusikutest ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid.

Märksõnad: