Joonistame Eesti maailmakaardile

Joonistame GPS äppe kasutades Vabariigi aastapäevaks maailma suurlinnadesse Eesti kaardi.

GPS äppe kasutades Google kaardile erinevate kujundite joonistamine ning nende sotsiaalmeedias jagamine on maailmas populaarne. Soovime, et kahel korral aastas (24. veebruar ja 20. august) võtaksid liikumisharrastajad erinevates suurlinnades üle maailma ette marsruudi, mille tulemusena joonistuks virtuaalsele maailmakaardile Eesti kontuur.

Eesti kaarte saab sedasi joonistada nii Tallinnasse ja Tartusse kui ka New Yorki, Bangkokki või Moskvasse. Kaardid võivad olla erinevas mõõtkavas ning neid on võimalik läbida nii jala, joostes kui ka abivahendeid (a'la ratas, rulluisud jms) kasutades. Võimalik on korraldada ka võistluseid a'a kes joonistab suurema kaardi või suurema seltskonnaga. Lisaks Eestile tähelepanu toomisele aitab projekt kaasa ka liikumisharrastuse tõusule.

Alustame projektiga juba 2016. aastal, kui Vabariigi aastapäeva hommikul asume Toompealt peale lipuheiskamist ca 30km jalutuskäigule, et Tallinnasse Eesti kaart joonistada: https://www.facebook.com/events/217568991916291

24. veebruar 2016 - Tallinna kaardile Eesti joonistamise testüritus, algus kell 8:00 Toompealt. 20. august 2016 - kaardi joonistamise test mõnes muus Eesti linnas 24. veebruar 2017 - Kaartide joonistamine üle maailma erinevates linnades (test) 20. august 2017 - Kaartide joonistamine üle maailma erinevates linnades (marsruutide paikapanek) 24. veebruar 2018 - Suur Eesti Ühisjoonistamine Üle Maailma.

Algataja

Reigo Kimmel

http://kimmel.ee

 
Kaasalööjad
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril