Jõulumatk Koitärve külas Tammsaare radadel

Anton Hansen Tammsaare on Eesti kultuuriloos üks olulisemaid kirjanikke. Matk toimub kirjaniku oulisemate tegelaskujude tegevuspaikadesse.

Kogupereüritus
EST

1953 aastal moodustati Põhja-Kõrvemaale Nõukogude armee polügon ja siinsed elanikud pidid oma kodudest lahkuma. Teiste hulgas jäid tühjaks ka 13 talu Koitjärve külas. Hetkel ei ole säilinud ühtegi hoonet, aga vundamendid annavad märku endistest taludest ja säilinud on palju lugusid. Koitjärve külal on tähtis roll Eesti kultuuriloos, kuna aastatel 1911-1919 parandas Oru talus, metsavahist venna Jüri juures oma tervist Anton Hansen Tammsare. Siit on pärit enamus "Kõrboja peremehe" ainestikku ja kohalike tegevus andis ka palju ainest Vargamäe Andrese soodega võitlemisele "Tões ja öiguses".

Meie matk algab ja lõppeb Oru metsavahikoha lõkkeplatsilt https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/... käigus külastame vanu talukohti ületame palju kraave ja kulgeme mööda vanu radu, mis enamasti võssa kasvanud, kuid siinsete elanike tegevused elavad lugudes, mida matka käigus pajatatakse. Matka pikkus on ca 3km, kuna lugusid jutustamiseks on palju tuleb selleks aega varuda ca 2 tundi. Kuna sood on võimsad ja viimati võideldi nende vastu üle 60 aasta tagasi, siis on märgalad end ise taastada jõudnud ja maastik on märg, jõuluajal on see loodetavasti jääs, mis teeb liikumise eriti lihtsaks.

Info ja registreerumine: info@retked.ee või telefonil 5114099

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.

Märksõnad: