"Juba sada aastat armastust" ehk video EV100 sünnipäevaks

Tähtpäevade meeskond teeb aasta ringi klippe tähtpäevadeks, kuid meie kõige uuem ja viimane klipp on meie kingitus juubilari sünnipäevaks.

Tähtpäevade meeskond tahab teha õnnitlus klipi oma armsale juubilarile mille sisuks on anda edasi lauset: "Eesti Vabariik, juba sada aastat armastust!", armastust kodu, looduse ja inimeste vastu. See kõik väljendub vanema naisterahva ja vanema meesterahva meenutuste kaudu. Videost on plaanitud 4 erinevat versiooni (ühe mustriga) ning ühe klipi kestvuseks on maksimaalselt üks minut kuid filmimine ja eeltöö võtab aega, sest soetada on vaja ajastute kohaseid rekvisiite ja riideid, samuti ka tehnikat. Videos teevad kaasa lisaks hobinäitlejatele ka päris näitlejad nagu näiteks M. Schmidt ja P. Pius. Siin on veel lisaks üks täpsem stsenaarium:

Laevas seisab üks vanem naisterahvas ja tema abikaasa (edaspidi vanem meesterahvas). Nad ootavad väljapääsu juures ning kuulevad kõlaritest kapteni häält
KAPTEN: Head reisijad oleme jõudnud Tallinnasse…
Vanem naisterahvas sulgeb silmad ning talle meenuvad pildid oma elust.
Pilt_1
Tüdruk kallistab ema ning läheb koos isaga kalale.
Pilt_2
Noorneiu korjab koos ühe kelmika noormehega metsas marju ning lollitavad teineteisega (nagu noored armunud).
Pilt_3
Preili jalutab noormehega käsikäes Vanalinnas ning neiu teatab noormehele (hääletult), et ta ootab last. Noormees on õnnelik ja embab neiut.
Pilt läheb tagasi laeva, inimesed hakkavad välja liikuma. Vanema naisterahva seljataga on tema abikaasa ja veel hulk inimesi. Tema eest inimesed lahkuvad kuid naine seisab samal kohal. Vanem meesterahvas kõnetab vanemat naisterahvast.
VANEM MEESTERAHVAS: Noh kallis lähme!
Vanem naisterahvas hakkab sellepeale liikuma ja unustab mõtted. Ta astub laevast välja.
Kaamera pilt muutub ja näitab vanema naisterahva seljatagant plaani. Naine seisab pikka Hermanni all ja silmitseb lippu. Fookus kaob ja tuleb tekst.
INDREK OJARI: EESTI VABARIIK, JUBA 100 AASTAT ARMASTUST!

Video avaldamise kuupäevaks on plaanitud 1.veebruar 2018.

30.juuli kostüümiproov ja koosolek rahalise seisu kohta. 15.august asjade ja riiete olemasolu kontroll 20.august meeldetuletus näitlejatele 23.august võtted üle Tallinna 24.-25. August esimeste klippide montaaž ja riiete korrastus. 4.november rahalise seisu ülevaatamine, riiete proov 11.november filmimine üle Eesti 18.-19.november montaaž ja riiete korrastus Detsembri kuu nädalavahetused, kui miskit vaja parandada 1.veebruar video välja

Esemeid ja riideid aastatest 1950-1980. Autot aastast 1978. Osad riided ja esemed, ilma milleta ei saaks on juba soetatud ning rahaline toetus mida otsime oleks umbes 40€

Algataja

Oliver-Marcus Reimann

Olen Oliver, olen 15, elan Tallinnas ja näitlen Tallinna Linnateatris. Olin üks ürituse "Tahame tantsida" korraldajatest ning minu hobiks on teha erinevaid klippe ning videosid, hetkel on käsil projekt Tähtpäevad (vaata klippe siit: https://m.youtube.com/channel/UCorGbSEwHjkeqLkAU82CCWg).