Julius Friedrich Seljamaa mälestusmärgi avamine

Sindi linn soovib püstitada Julius Friedrich Seljamaale oma sünnilinna mälestusmärgi. Auavaldus laieneb lugupidamisena kogu Eesti riigile EV100 puhul.

Julius Seljamaa mängis Eesti riigi loomise loos olulist rolli, osaledes Eesti-Vene rahuläbirääkimistel ja allkirjastades Tartu rahulepingu. 

Julius Seljamaa oli saadik Lätis, Leedus, Nõukogude Liidus, samuti oli ta välisminister, lühikest aega ka peaministri asetäitja. Viimaks nimetati ta saadikuks Rooma, kuid suri enne ametisse asumist.
Julius Seljamaad on tunnustatud Vabadusristi III liigi 2. järguga, Eesti Punase Risti I järgu II astme mälestusmärgiga, Kotkaristi I klassi teenetemärgiga.

Sindi ajalooklubi algatas 2015. a sügisel üldrahvaliku korjanduse Julius Seljamaale mälestusmärgi püstitamiseks. Raha kogumisega on liitunud ka Peterburi eestlased. Algatust toetavad Eesti Lipu Selts, ajalehe Peterburi Teataja taastaja ning toimetaja Jüri Trei, Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees Trivimi Velliste, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho jt.

 

Korraldaja

Tori Vallavalitsus