Jüripäeva seiklusrännak Valgerannal

Seiklusrännaku kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi ning siduda nutipunktid EV100'ga. Soovime osalistele tutvustada Eesti ilu ning kultuuri.

Kogupereüritus
EST

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad.

Seiklusrännaku võistluslikuks eesmärgiks on koguda etteantud aja (4 tunni) jooksul võimalikult suur punktisumma ja kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi.

Nelja tunni jooksul läbib iga võistkond enda koostatud raja, millelt võib leida lisaks traditsioonilistele kontrollpunktidele ka nuti-ja väepunkte.

Nutipunktides pannakse proovile võistkonna nutikus ja teadmised ning väepunktides läheb vaja eelkõige jõudu, osavust, kiirust ja võib-olla ka veidi julgust. Just nutipunktides olevad küsimused ja mõistatused sooviksime siduda Eesti Vabariigi 100 aastaga ehk siis harida inimesi meie ajaloo osas.

Valgeranna seiklusrännaku märksõnadeks on seikluspark, golf, meri ja männid ning loomulikult ka jüripäev, Valgeranna ja kevad.

Et rada ikka piisavalt põnev ja mitmekesine oleks on seiklustele oma õla pannud alla ka Valgeranna Seikluspark ning Valgeranna Golf.

Valgeranna Seiklusrännaku rada aitab orienteerumise poole pealt põnevamaks muuta orienteerumisklubi West rajameister Joe Lepp, kes kindlasti lisab rajale ka mõne natuke enam orienteerumisoskusi vajava kontrollpunkti, et rada oleks huvitav ka tõelisetele orienteerumisfännidele.

Kiirelt kulgejad võivad koguda rännaku vältel ca 30-40 jooksu-kõnnikilomeetrit. Rahulikumad ja väiksema orienteerumiskogemusega  seiklejad leiavad ka ca 10 – 15 kilomeetri läbimisel piisavalt põnevaid lisaülesandeid ning jalgradade läheduses asuvaid orienteerumispunkte.

Korraldaja

Aldabra OÜ

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad.