Jutuõhtu "Inimhetked ja kohtumisretked"

2018. aasta veebruari jututuuril põimib Ena vested kummalistest-rikastavatest kohtumistest teekonnal Eestis ja mujal ning vahele mõned millegi poolest mällu sööbinud muinaslood.

EST

Veebruaris asub giid, maailmarändur ja raamatuautor Ena Mets mööda Eestimaad rändama jutuõhtuga „Inimhetked ja kohtumisretked".

Ena lähtub lugude valikus Maupassant'i mõttest „Meie elule annavad väärtuse teised elud, keda teel kohtame".
Ta alustab oma retke Võrust ja lõpetab Värskas, peatudes kokku viieteistkümnes Eestimaa paigas.

Kuna alanud aasta on Eestimaa suur juubeliaasta, on osa jutuõhtust pühendatud Eesti ja eestlaste lugudele. Uutes paikades võtab ta kaasa ka oma raamatu „Naeratava kuu inimesed". Suure uruguai kirjaniku Eduardo Galeano sõnul „koosneb maailm lugudest", mitte aatomitest. Nii soovib Ena talvisel külmal ja pimedal ajal tuua inimesed nendesse maailma osakestesse – lugudesse, mis paneksid uuesti elama kuulajate endi lood ning annaksid keset talveväsimust ja -pimedust jõudu ja inspiratsiooni.

"Inimesed ihalevad sageli reisida, minna kaugetesse maadesse ja kuulata reisilugusid kaugelt, arvates, et need on erilisemad. Ise olen oma paljudel matkadel ja retkedel läbi Eesti rabade, metsade ja külade ning läbi oma töö eestlastega (kuna giidina viin neid mujale, teen neile teraapiat jne) näinud, kui erilisi hetki leiame siitsamast, kui inspireerivad inimesed võivad sattuda meie teele kodumaal ja millised seiklused võivad meid tabada siinsamas kõrvaltänavas," ütleb Ena Mets

Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika Teabepunktis vestab Ena Mets lugusid kolmapäeval, 7. veebruari õhtul kell 17.00.

Korraldaja

Viljandi Linnaraamatukogu

Toetame süsteemselt ja järjepidevalt eesti keele ja kultuuri säilimist, lugemisharjumuste kujundamist, elukestvat õpet ja enesetäiendamist. Pakume külastajatele sõbralikku ja kaasaegsete lahendustega keskkonda.