JutuPeatus viib kokku koha ja kirjanduse

Üle Eesti pannakse välja 100 silti, mis märgivad nende kohtade seost mõne olulise eesti kirjandusteosega. Luuakse koduleht ülevaatliku kaardi, kuulatavate raamatukatkendite ja lisainfoga.

On väga palju head eesti ilukirjandust, mis on seotud mõne konkreetse paigaga - Mati Undi "Sügisball" Mustamäega, Lennart Meri "Hõbevalge" Kaali järvega, Oskar Lutsu "Tagahoovis" Karlova linnaosaga Tartus jne. Tartu Linnaraamatukogu projekt "JutuPeatus" tahab need väärt raamatud üle Eesti inimestele nähtavale tuua ja kuuldavaks teha. Eestimaale paigaldadakse kaasaegse disainiga atraktiivsed JutuPeatuse sildid, mis püüavad pilku ja annavad infot, millist kirjanikku on see paik inspireerinud ja millise raamatu on ta sellest kirjutanud. Kel soov raamatuist lõike kuulata, saab minna kodulehele ja neid tekste näiteks nutitelefonist ette mängida. JutuPeatuse andmekogu saavad kasutada turistid ja turismikorraldajad, õpetajad ja õpilased, inimesed linnast ja maalt. Kingitus annab võimaluse muuta rännakud Eestimaal sisukamaks ja tuua erinevate paikadega seotud väga hea eesti kirjandus ja põnevad lood inimesele lähemale. Kokku võetakse eesti kirjandusloo parimad teosed, mis on seotud mõne konkreetse paigaga, ning tehakse kummardus elanud ja elavatele kirjanikele.

2016 lõpuks on välja valitud teosed ja nende audiolõigud; samuti on teada esialgsed võimalikud märgiste asukohad; kodulehe loomine ja märgiste disain on töösse antud. 2018. aasta alguses alustatakse märgiste paigaldamist; koduleht on loetav ja kuulatav. 2018 lõpuks on üle Eesti korraldatud kirjandusviktoriine, kultuurilisi matku, märgiste juures avalikke esinemisi; erinevaid kanaleid läbi on endast avalikkusele teada antud.

Oleme tänulikud abi eest õue paigaldatavate ilmastikukindlate märgiste valmistamisel ja paigaldamisel, aga ka toetuse eest avamisürituste plaanimisel ja kaasalöömisel.

Algataja

JutuPeatus

Märksõnad
 
Kaasalööjad
Kasutaja Virve Tamm pilt
Virve Tamm
Partnerettevõtted
Kasutaja Anija Vallavalitsus pilt
Anija Vallavalitsus