Juubeleliaastaks sai valmis „Eesti spordi lugu“Avaldatud: 04.12.2018

6. detsembril esitletakse Tallinnas ning 7. detsembril Tartus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud teost „Eesti spordi lugu“. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi raamat on seni põhjalikem käsitlus Eesti spordist.

Raamatus „Eesti spordi lugu“ on Eesti spordiajaloo kõige olulisemad etapid juba 19. sajandist alates. Lisaks leiab sealt Eesti spordikangelaste suurimad võidud ja kibedaimad kaotused, rikkaliku ja osaliselt seni avalikustamata fotomaterjali ning uusi põnevaid fakte spordi oluliste küsimuste kohta.

Raamatu autorid on suurte kogemustega Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajaloolased Kalle Voolaid ja Kaarel Antons. Kauaoodatud teos eriline just oma laiapõhjalise üldvaate tõttu.

"Ma usun, et spordiraamat heas mõttes korrastab meie arusaama Eesti spordist – just spordiloo üldise kulgemise mõttes, mitte vaid ala või isikute kaupa," rääkis Antons. "Samal ajal on see üldine kulgemine esitletud sellisel kujul, et raamatut on hea ja huvitav lugeda nii kooliõpilastel kui süvahuvilisest spordisõbral."

EV100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul on sport üks nendest valdkondadest, mis on Eestile maailmatasemel tähelepanu toonud.

„Sajandi oluliste saavutuste talletamine raamatus on väärikas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks,“ märkis Soe.

Raamat on ilmus EV100, Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumiga koostööna. Kogumiku saab soodushinnaga ette tellida spordimuuseumi kodulehelt.

Esitlused toimuvad:

  • Tallinnas 6. detsembril kell 17.30 Kristiine keskuse O´Learyse meelelahutuskeskuses;
  • Tartus 7. detsembril kell 16.00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15).

Kõik uudised