Juubeliaasta kodanik 2018 on Eva TruuverkAvaldatud: 28.11.2018

28. novembril toimunud kodanikupäeva tseremoonial kuulutati aasta kodanikuks Teeme Ära Maaimakoristuspäeva üks initsiaator ja eestvedaja Eva Truuverk. Tänavuse aasta kodaniku konkursi moto „Ühine riik liidab“ lähtus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ning Euroopa kultuuripärandi aastast. Eva Truuverk on maailmakoristuspäeva üks initsiaatoreid ja eestvedajaid ning sihtasutuse Teeme Ära juhataja.

Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“. Foto: Arno Mikkor

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eesti juubeliaastal eriline heameel tõsta esile inimesi, kelle ideede, hoole ja tegude toel elame avatud, sõbralikus ja tulevikku vaatavas riigis, kus igal inimesel on võimalus vabaks eneseteostuseks.

„Tunnustan vastset aasta kodanikku Eva Truuverki, kelle juhtimisel kinkisid tugeva visiooniga, teotahtelised, endasse ja kaaskodanikesse uskuvad Eesti kodanikud kogu maailmale puhtama keskkonna ja uue võimsa tava: ülemaailmsed koristustalgud. Nad andsid ühtlasi ka meile usku ja kinnitust juurde, et väike suudab korda saata suuri asju: liita ühise eesmärgi ja väärtuste nimel tegutsema terve maailma,“ ütles minister autasu üle andes.

Aunimetuse pälvinud Truuverk tunnistas, et tal on suur au ja rõõm võtta vastu aasta kodaniku tunnustus kõigi Teeme Ära Maailmakoristamisse panustanud inimeste esindajana.

„Usun, et Eesti 100. sünnipäeva puhul tegime tõesti suure kingituse Eestile ja kogu maailmale, tuues ühiselt koristama kokku 17 miljonit kodanikku 158 riigis. See on suurim aktsioon, mida eestimaalased kunagi on meie planeedil korraldanud. Suur tänu kõikidele mõttekaaslastele, osalistele ja partneritele, kelle abiga see võimalikuks sai,“ tänas Truuverk.

Aasta kodanik 2018 aunimetusele esitati ühtekokku 14 kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 16. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel. Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Kõik uudised