Juubelikevade parim teos on valitudAvaldatud: 14.06.2018

Publik valis Eesti Kunstnike Liidu aastanäituse koondekspositsioonist sai publi valida juubeliaastal ka oma lemmiku. "Juubelikevad 2018" parima teose tegi Toomas Kuusing ning tema linoollõige kannab pealkirja "Vaesed inimesed külmetavad puu otsas”.

Fragment publiku lemmiktööst

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks koostatud 18. Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus "Juubelikevad 2018" koondas üle 100 Eesti kunstniku. Juubeliaasta raames välja eripreemia, mille laureaadi määras publik. 5000 euro suurune eripreemia anti Tallinn Art Week raames pidulikult üle Toomas Kuusingule linoollõike "Vaesed inimesed külmetavad puu otsas”.

Eesti Kunstnike Liidu 75. ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud näitusega "Juubelikevad 2018" kaasnes tänavu esmakordselt publikupreemia, mille on välja pannud kunstikollektsionäärid ja –toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ja Rain Tamm.

"Publikupreemia väljaandmisega näitusel "Juubelikevad 20182 oleme inimesed kunstile veelgi lähemale toonud. Loodan, et iga vaataja leidis endale näitust külastades ja hääletades vähemalt ühe uue lemmiku, kelle edasisel loometegevusel pilk peal hoida," märkis üks eripreemia toetajatest Tiit Pruuli

Kunstihoone juhi Taaniel Raudsepa sõnul oli konkurents publikuauhinnale tihe. "Noar.eu keskkonnas ning Kunstihoones koha peal tegid oma valiku 6657 kunstihuvilist. Interneti ja traditsioonilisel hääletusel osales hääletajaid umbes võrdselt. Esikümnesse mahtusid oma töödega veel ka sellised autorid nagu Evi Gailit, Henri Hütt, Kristi Kongi, Laurentsius, Jonhannes Luik, Robin Nõgisto, Tarmo Roosimölder Jane Remm ning Vjatseslav Semerikov.
Usun, et autor võlus vaatajat oma meisterliku tehnikaga, mis on kombineeritud just talle omase huumoriga," avaldas Raudsepp.

Näitus Tallinna Kunstihoones jääb avatuks pühapäevani.

Auhinnatseremoonial toimus ühtlasi aastanäituse kataloogi „EKL 18. aastanäitus. Juubelikevad 2018“ esitlus. Kataloog sisaldab näituse saateteksti, EKL aastanäituste kronoloogilist nimekirja ja aastanäitusel eksponeeritud teoste reproduktsioone. 120-leheküljeline kataloog on värvitrükis ning eesti- ja ingliskeelne. Kataloogi koostaja ja toimetaja on Elin Kard, kujundaja Maris Lindoja. Kataloogi tõlked Juta Ristsoo, trükitud trükikojas Printon. Kataloogi väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.

Suur aastanäitus „Juubelikevad 2018“ tõi tänavu publikuni 107 valitud kunstniku 2017. ja 2018. aastal valminud maalid, graafika, skulptuurid, installatsioonid ning foto- ja digitaalprindi tööd.

SA Kunstihoone on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul – Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades endas ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult.

Vaata ka:

Märksõnad

Kõik uudised