Juubelivideo Eesti sajandaks sünnipäevaks

Eesti sajandaks sünnipäevaks on Tallinna Ungari Instituudi ja Mihály Munkácsy nimelise Eestimaa Ungarlaste Ühingu koostöös valminud juubelivideo.

Valmis!
Valmis!

Eestis elab paarsada ungarlast ja ungari juurtega inimest, kelle elu on tihedalt seotud riigi ajaloo ning eduga.
Eesti sajandaks sünnipäevaks on Tallinna Ungari Instituudi ja Mihály Munkácsy nimelise Eestimaa Ungarlaste Ühingu koostöös valminud juubelivideo, mille esilinastus on 24. veebruaril. Videos räägivad Eestis elavad ungarlased ja ungari juurtega inimesed, mille eest on nad Eestile tänulikud ja annavad edasi oma soovid järgnevatele põlvkondadele. Videoga soovime eesti inimesteni tuua selle, mis on olnud nende inimeste osa Eesti ajaloo ning arengu kujundamisel ja mida nemad soovivad järgnevatele generatsioonidele. Video algab ungari suursaadiku hr Vince Szalay-Bobrovniczky tervitussõnadega, kellele lisaks saab sõna veel 11 inimest – ülikooli õppejõud dr Ágnes Kasper, eesti keele lektor Szilárd Tóth, ülikooli dotsent Judit Strömpl, András Gelencsér, tehasejuht Emőke Sogenbits, režissöör Edina Csüllög, loomaarst László Bányász, referent (Gedeon Richteri juures) Gabriella Nad, õppetöö koordinaator Andrea Nad, IT-projektijuht Katalin Talur, aukonsul István Bán.
Video on kahes keeles, vastavalt vajadusele subtiitritega kas eesti või ungari keeles. Filmi režissööritöö on teinud Eestis elav ungari režissöör Edina Csüllög, muusikalist poolt kujundavad pooleldi eesti päritolu muusiku Gábor Juhászi lood. Video treilerit saab vaadata juba praegu instituudi kodulehelt, Facebookist ja Youtube’ist.

Algataja

Hungarian Institute in Tallinn

The Hungarian Institute in Tallinn was established in 1992. It is the center providing information on and related to Hungarian culture. The Institute organizes various events, including concerts, exhibitions, movie nights, generally promoting good ties between Hungary and Estonia