Juulikuus viivad EV100 juubelimatkad ratastel seiklemaAvaldatud: 10.07.2018

Juulikuus on EV100 juubelimatkade fookuses erinevat liiki rattaretked. Eesti Vabariigi juubeliaastal kutsub matkasari enam kui 100 matkaga avastama põnevaid paiku üle Eesti.

Juulikuus saab oma kiivrid läikima lüüa, sest enam kui 100 juubelimatkale on lisandunud retked jalgratastel, tõukeratastel ja ruladel.

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul on üks põnevamaid näiteid rattamatkadest Kõrvemaa ooside avastamine. "Retk tehakse üha enam populaarsust koguvatel fat-bike ratastel," kirjeldas Kuligina.

Eesti juubeliaasta matkasari ootab reisiselle juba alates aprillist toimuvate matkadega. Retked on viinud huvilised vooluveekogudele, looduskaitse- ja seiklusmatkadele, avavete- ja pärimusmatkadele ning ratta- ja tõukerattamatkadele. Ees ootavad veel loodusvaatlus- ja korilusmatkad, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning matkad tõukekelkudega ja uiskudel.

Augustis ootab huvilisi oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 6.–25. augustini toimub RMK matkaradadel suur ühismatk, millest saab osa võtta kuni 650 inimest ning kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkatrassidel 1800 kilomeetrit.

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. Registreerimine ja lisainfo EV100 juubelimatkade kohta www.EV100.ee/juubelimatkad

Valik juulikuistest EV100 juubelimatkadest:

Kõik uudised