Juunior hackathon "Nutikad ideed Eesti koolile! EV100"

Juunior hackatonil "Nutikad lahendused Eesti koolile! EV100", mis toimub Võrumaal Rõuge Põhikoolis, arendavad noored leidlikke lahendusi, mida EV100 puhul Eesti koolile kinkida.

EST

Hackathoni laagri eesmärgiks on Eesti noorte üld- ja digipädevuste arendamine ning IT-teadlikkuse tõstmine. Hackatonile eelnenud ideekonkursil suunati 4.-8. klasside õpilasi märkama koolis ette tulevaid probleeme ja õppimisega seotud väljakutseid ning leidma neile nutikaid tehnoloogia või tarkvaraga seotud lahendusi. Laagris on võistkondadel kogenud juhendajate ja oskuslike mentorite käe all võimalik oma ideid edasi arendada ning õppida neid esitlema. Noorte välja pakutud ning edasi arendatud nutikad lahendused on kingituseks EV100 puhul Eesti koolile. Niimoodi saavad noored ise koolielu paremaks muuta. Kõige nutikamate ideede ning lahenduste autoreid ootavad ka auhinnad.

Hackathoni laagrit korraldavad MTÜ Nutivõlur ja Vaata Maailma SA ning toetavad Microsoft Eesti, Telia, Swedbank, SEB ja MTÜ Robootika.

NutiLabor kutsub kõiki õpilasi 4.-8. klassidest võtma osa juunior hackathoni “Nutikad ideed Eesti koolile! EV100” ideekonkursist.

Osalema on oodatud kuni neljaliikmelised võistkonnad, keda suuname märkama koolis ette tulevaid probleeme või õppimisega seotud väljakutseid ning leidma neile nutikaid tehnoloogia või tarkvaraga seotud lahendusi.

Esitatud ideede hulgast valitakse välja 20 kõige paremat. Parimate ideede autorid saavad ühes juhendajaga võimaluse võtta osa kahepäevasest hackathoni laagrist Võrumaal Rõuge Põhikoolis 8.-9. juunil 2017. Laagris toimuvate põnevate töötubade jooksul saavad nutikad idee-häkkijad kogenud mentoritelt hulgaliselt uusi teadmisi ja praktilisi oskuseid, et oma ideid edasi arendada ja teistele ette kanda. Laagri lõpus tunnustatakse parimaid ideid ja tugevamaid meeskondi!

Ideid saab konkursile esitada 22. maini 2017. Selleks ette nähtud vormi leiad NutiLabori veebilehelt www.nutilabor.ee. Finalistid kuulutame välja sealsamas 24. mail 2017. 

Korraldaja

Vaata Maailma SA/NutiLabor

Vaata Maailma SA on tegelenud interneti kasutamise populariseerimise Eestis ning siinsete inimeste e-oskuste ning digipädevuste arendamisega alates aastast 2001. Samuti koordineerib sihtasutus IT-alaseid huviringe NutiLabor.