Kaardistame Saaremaa loodusrajad ja kanname nad orienteerumise kaardirakendusele NaviCup

Eestit peetakse digiriigiks, kuid enamustel loodusradadel tuleb siiani orienteeruda vaevumärgatavate teetähiste järgi või siis sootuks karta eksimist nende puudumise tõttu.

Meie soov on luua kingitusena EV100 puhul elektrooniline giid Eesti loodusradade kohta ja selleks kaardistame radu ja kanname neid kõigile kättesaadavasse orienteerumise- ja kaardirakendusse NaviCup. Kuna NaviCup rakendus on loodud just Saaremaal, siis alustasime radade kaardistamisega just seal. Oleme võtnud eesmärgiks meie EV100 praegust nutipõlvkonda metsa meelitada ja pakkuda ka kõigile teistele kindlustunnet loodusradadel liikumisel. Saaremaa loodusradade tutvustamiseks on plaanis korraldada Saaremaa loodusradade seiklusmäng Siil udus 2. See on jätk seiklusmängule, mille esimene osa tutvustas Saaremaa tuntud ja tundmatuid vaatamisväärsusi ja huvipunkte. Antud seiklusmängus kasutati samuti nutirakendust NaviCup.
Oleme veendunud, et "liikudes terveks" ja "nutikaga metsa" on just märksõnad mis sobivad tervisliku Eesti ja digiriigi kuvandisse kui valatult!

Pane oma GPS salvestama tracki kui loodusrajale matkama lähed. Saada track meile ja ongi juba suur töö tehtud. Meie kanname selle siis kenasti NaviCupi kaardile.

Algataja

Mittetulundusühing VABA

MTÜ VABA korraldab rahvaspordi- ja orienteerumisüritusi ja on loonud mobiilirakenduse NaviCup millega saab selliseid üritusi ka nutikal moel läbi viia.