Kalender 2019 "Õun on nagu eestlane"

Kalendris on 13 maali tavalistest Eesti õuntest. Iga õunapildi juurde kuulub ka lühijutt mis räägib Eestist ja eestlastest. Kalender on nii eesti kui inglise keeles. Müügil Rahva Raamatus.

Valmis!
Valmis!

See kalender on sulle, kui sa armastad Eestit. Kui armastad selle maa rahvast või kasvõi ainult ühte eestlast.

See kalender on sulle, kui sa eestlast või eestlase maad veel armastada ei tea. Räägin sulle mõned lühikesed lood, mis ehk aitavad selle väikese maa rahvast paremini mõista.

See kalender on sulle, kui sa ei oska eestlase keelt, sest kõik on inglise keeles. Kui sa oskad eesti keelt, siis on kalender sulle, sest kogu jutt on ka koduses keeles.

See kalender on sulle, kui armastad õunu ja kasvõi natuke kunsti. Kõik pildid kalendris on maalitud tavalistest eesti õuntest.

See kalender on sulle, kui pärast aastat temaga oma seinal tundub sulle, et õun on eestlase moodi, sest:

Õun on nagu eestlane. Igaüks oma nägu. Väike defekt siin ja kriim seal. Plekk ühel ja iluviga teisel põsel. Ajatuultes räsitud, aga ikka alles. Trotsi täis. Aroomist pungil. Ehe.

Mitte läikiv välismaine õun. Vaid tahumata, ebastandardne, läbib napilt kvaliteedikontrolli. Kodu mekiga. Mälestusi täis. Õun on eestlase moodi. Mitte kõige esinduslikum. Lihtne. Liiga tavaline. Aga üdini oma. Ellujääja.

See kalender on valminud KÜSK toel kingitusena Eesti sajandaks sünnipäevaks.

Kalendrit saab osta Rahva Raamatu poodides. Klikka SIIA

Algataja

Kamille Saabre