Kärstna mõisapargis 100 liiki puid ja põõsaid

Vanas mõisapargis on puid, mis on vanemad kui Eesti riik. Ka palju nooremaid. Õpime neid koos tundma – sildistame 100 liiki puid ja põõsaid.

Valmis!
Valmis!

2017. aasta sügisel toimus kokkutulek – 250 aastat hariduselu Kärstnas. Siis sai meie kingitus alguse. Dendroloog aitas vanas mõisapargis liigitada erinevaid puid ja põõsaid. Sildistatud sai 74 liiki. Sildil on puu või põõsa eestikeelne ja ladinakeelne nimetus, samuti järjekorranumber ja EV100 logo. Tahame jõuda 100 sildini ehk on puudu veel mõned noored puu- või põõsaistikud ja samuti on pargis veel neid liike, mida pole jõudnud sildistada. Istikuid aitavad parki lisada ka endise kooli vilistlaste lennud. Tahame pargi algusse lisada infostendi, kus on peal puude-põõsaste asukohad ja jalgrajad, et looduses viibija saaks õppida tundma meie Eesti kaunist loodust.

märts-aprill 2018 – kujundaja otsimine (pargi skeem puudega) mai – pargi korrastamine, uute liikide istutamine, infostendi valmistamine 10. juuni kell 16 – infostendi avamine koos jalutuskäiguga 100 puu-põõsa juures, lõkkeõhtu pargis

Vajame finantsilist abi istikute ostmiseks ja kujundaja abi pargi infoskeemi valmistamiseks.

Algataja

Kärstna Vaba Aja Keskus