Kartuli Wabariik

Keskuse Kartuli Wabariik loomine. Inimestele, kes kannavad endas lugu ühest ilusast riigist- Eesti Wabariigist 1918-1940

Igal rahval on oma unistus Roomast. Meie eestlaste Rooma on kindlasti Eesti Vabariigi esimene iseseisvusaeg enne teist maailmasõda. Riik, mida on kutsutud hellitavalt ka Kartuli Wabariigiks. Keskus nimega Kartuli Wabariik mida tahan luua räägib väärika väikeriigi kodanike rõõmudest, saavutustest ja elulugudest. Aga kuidas lõhnas, helises ja maitses meie vanaemade ja vanaisade riik - Kartuli Wabariik?

Meie ilusas inglite salakeeles Eesti keeles on sõnas inimene peidus veel teinegi sõna ime-inIMEne. Elada imena imede seas on ilus, kuid vahest on vaja, et keegi meile seda meelde tuletaks. Tuletaks meelde, kingitust ilusast keelest, imeinimestest ja nende ilusast kodust-oma riigist.
Meie riik on hetkel natuke haige. Haige nagu väike laps aga haiget last ei jäeta ju haiguse puhul üksi ja ei küsita endalt, kas ma sellist last endale tahtsin? Paljud need kes on eestist läinud või täna minemas arvavad, et see mida nad hetkel näevad ongi Eesti ja tema lugu. Aga on veel üks lugu. Meie vanaisade- ja emade lugu, lugu Eesti Wabariigist -Kartuli Wabariigist 1918-1940.

Asukoht: Valgamaa, Taheva vald, Laanemetsa küla

Algataja

Tarmo Ladva