Katusega lava Rohu külaplatsile

Lava paigaldatakse külaplatsile EV100 juubeliaastal. Sellega paranevad oluliselt väliürituste korraldamise tingimused Rohus, kus ühisüritused on avalikud ja osavõtjatele tasuta.

Valmis!
Valmis!

MTÜ Rohu Park eestvõttel on Rohu mõisapargis korraldatud kogukonna ühisüritusi 2011. aastast. Rohu külas puudub aga külamaja või muu katusealune koht ürituste läbiviimiseks ja koos tegutsemiseks. Kogukonna kogunemiskohaks on kujunenud ajaloolise pärandiga, liigirikas ning kaunis Rohu mõisapark küla keskel, kus asub ka kogukonna peoplats. Katusega lava külaplatsil aitab tunduvalt parandada väliürituste korraldamise tingimusi, tagades turvalisuse esinejatele, pillidele ja helitehnikale ning muutes külakeskuse atraktiivsemaks. Ühisüritused Rohu külas rikastavad valla kultuuripilti ning kutsuvad valda külalisi üle Eesti.

Kultuuriministeeriumi teema-aastatena on MTÜ eestvõttel Rohu külas tähistatud liikumisaastat, muusika-aastat, laste ja noorte kultuuriaastat ning 2018. aastal toimub EV100 aastapäeva raames Rohus Simuna kihelkonna pärandkultuuri päev.

Projekt teostub MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant Kogukondade EV100 taotlusvooru rahastuse toel.

Algataja

MTÜ Rohu Park