Kaunis jõeäärne kallasrada Põltsamaale

Põltsamaa jõe kallasrada on kaunis kingitus Eesti Vabariigile, kõigile tema elanikele ja külalistele, mis põlistab väärika ajalooga Põltsamaa linna ühe ammu oodatud miljööväärtusliku elamuse.

Kallasraja avamine tõstab esile Põltsamaa ühe omanäolise ja olulise loodusressursi, linna läbiva Põltsamaa jõe, lisandväärtuse nii linnapildis kui ka puhke- ja külastusobjektina. Kallasala jääb ühendama ajaloolist Kirikumäe ehk Parvei rippsilla ja Põltsamaa Lossi vahelist ala, kuhu vahele jääb ka rajatav pereatraktsioon Kosmopark.

Ligi 500-meetrise kallasraja projekti elluviimist toetab rahaliselt Eesti Külaliikumine Kodukant (kogukondade EV100 taotlusvoor). Tegevusi planeeritakse koostöös paljude erinevate organisatsioonidega (Orkla Eesti AS, Kosmopark OÜ, SA Põltsamaa lossi ja parkide arendus, Uue-Põltsamaa Mõis OÜ, Põltsamaa Vallavalitsus jpt), kohalike elanike ja vabatahtlikega, mis ilmestab nii kogukonna koostöötahet- ja valmidust kui ka ühiselt oluliseks peetavat eesmärki.

Projekti elluviimine vajab palju vabatahtlikku panustamist. Oodatud on nii annetused, materjalid, tehnika kui tööjõud. Võta julgesti ühendust! Egle Oja, egleoja@uuepoltsamaamois.ee, 517 2832.

Algataja

MTÜ Põltsamaalane