„Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga"

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis õnnitleb Eestit juubeli puhul näitusega „Kolme koduvärviga"! Juubelikunstist võtavad osa 18 käsitöölist.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Juubelitöö tutvustus
ÕNNITLUS
2016 sügisel otsustasid TRIINU Huviringi liikmed valmistada ühise kunstiteose õnnitlusena Eesti Vabariigi juubeli puhul veebruaris 2018. Kunstiteose põhieesmärk oli liikmete käsitöö oskuste kajastamine. Iga osavõtja valmistas oma enda otsustatud materijali ja kujundusega töö mõõtudega 200 x 25 cm. Töö materjali värvideks oli lubatud kasutada: sinine (vaba toon), valge kuni must (vahelolevad hallid toonid) ja viljakollane. Töö inspiratsiooniks kasutati laulu „Eesti lipp“. Osavõtjatel paluti erilist tähelepanu pöörata asjaolule, et laulusõnad on üpris „mehelikud”.

Juubelitöös esindatud:
Kunstiline juht: Kalli Klement
Anne Maandi Callius, Anu Blunt, Anu Raud, Eda Gustafson, Eija-Liisa Koolmeister, Elle Palu Jacobson, Kadri Thalström, Kaili Maide, Kalli Klement, Kristel Thalström, Kristina Viira, Liina Falkenberg, Maarja Joost Thorsén, Madli Björck, Merike Kõll, Piret Kaaman-Lepisk, Tiina Laantee, Tiiu Õunap Kruusmägi

Korraldav toimkond
„TRIINU” juhatus: Piret Kaaman-Lepisk , Anne Maandi Callius, Eija-Liisa Koolmeister, Liina Falkenberg, Heli Saarne, Kaili Maide, Kristina Viira
Näitus
Eesti Maja Stockholmis, avamine toimus 11. veebruaril 2018.

Tagapõhi:
Oma nime on huviring saanud väliseesti ajakirjalt „Triinu”. Pereajakiri Triinu oli ülemaailmse levikuga ajakiri mis ilmus neli korda aastas ajavahemikus 1952-1995. Ettevalmistades ESTO-80 ajal toimunud rahvakunsti näitust Põhjala Muuseumis asutati 1979.a. sügisel ”Ajakirja Triinu Eesti Etnograafiline Huviring”. Selle ülesandeks jäi käsitöökursuste ja ettekandeõhtute korraldamine, rahvarõivaste ning eesti rahvakunsti tutvustamine Rootsis. Siis kui ajakiri Triinu detsembris 1995 lõpetas tegevuse, jätkas huviring tegevust oma uue nime all, „TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring ”. Käime koos ja hoiame nii Eesti kultuuripärandit kui rahvusliku käsitöötraditsioone. Lubame endale seda ka juba kaasaegses kujunduses!

Korraldaja

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis, esinaine Piret Kaaman-Lepisk, esinaise abi Kristina Viira